Hlavní navigace

Pohled na KDE očima uživatele GNOME

24. 8. 2010

Sdílet

Diskuze o popularitě KDE vs GNOME se vedou poměrně často na všem možných fórech. Jak to ale vypadá, když si běžný uživatel GNOME vezme Live CD KDE 4.5 a napíše o něm recenzi, se můžete podívat na serveru Openattitude.com.

Autor pro běžnou praxi používá Linux Mint s prostředím GNOME. Jako Live CD si zvolil openSUSE 11.3 s KDE 4.5. Z jeho celkového hodnocení nakonec plyne, že zkusí tuto distribuci s KDE i v běžném užívání.

Článek je doplněn množstvím obrázků a postřehů, které dlouhodobého uživatele už ani nemusí napadnout, protože má „provozní slepotu“.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 8. 2010 11:29

  Kaacz (neregistrovaný)

  Ano, je to opravdu letmý pohled. Hodně letmý. Nějak jsem v tom nic nenašel.
  Možná by bylo zajímavé, kdyby rozvedl rozdíly kolem widgetů. Ten jeden screenshot je o ničem.
  Menu – ano, to je hodně odlišné. Jedněmi vychvalované, druhými zatracované. Já osobně bych ho viděl dobrý na zařízení s malým displejem při ovládání prsty. Pro velký displej s myší vždy ihned přepnu na starý typ menu, což je mnohem ergonomičtější.
  Záležitost s tiskárnou jsem nepochopil. Lépe řečeno autor nepochopil, že to co předvádí, je záležitost openSuSE konfiguračního centra Yast, s KDE to nemá nic společného.
  Přístup na sambu přes smb: v Dolphinu – možná tak pro rychlovka jednorázový přístup. Průzkumník-like aplikaci nepoužívám, raději dvoupanelový Krusader. Samba disky se user-like mountuji pomocí SMB4K, je to easy.
  Gnome defakto neznám, nepoužívám, nemohu tedy provádět žádná srovnání.
  Ostatně – opravdu srovnávat by se nemělo. Je divné období nových KDE a zatím starého Gnome. Nové Gnome také přináší změny v ovládání.

Byl pro vás článek přínosný?