Hlavní navigace

Policie zatkla provozovatele největší služby nabízející DDoS

26. 4. 2018

Sdílet

Hacker notebook Autor: Depositphotos

Nizozemská policie během velké razie s názvem „Power Off“ uzavřela největší službu poskytující DDoS útoky na objednávku. Podařilo se také zatknout šest provozovatelů služby WebStresser.org, kteří během svého působení provedli na čtyři miliony útoků. Operaci vedla britská National Crime Agency (NCA) společně s nizozemskou policií a za pomoci Europolu se zatýkalo ve Skotsku, Chorvatsku, Kanadě a Srbsku.

Služba měla 136 000 registrovaných uživatelů a už od deseti liber nabízela přípravu útoků libovolnému uživateli bez jakýchkoliv technických znalostí. WebStresser je tak zodpovědný za listopadové útoky na britské banky nebo za celou škálu útoků proti vládním systémům či herním společnostem.

Služba už nefunguje, její infrastruktura byla umístěna v Nizozemsku, Německu a Spojených státech. Nyní je na stránce už jen oznámení o uzavření. Úřady se nyní budou zabývat také největšími uživateli služby v Nizozemsku, Itálii, Španělsku, Chorvatsku, Británii, Austrálii a dalších zemích. Nizozemská policie varovala před používáním podobných služeb a upozornila na to, že objednatel podobného útoku je za něj spoluzodpovědný a ponese následky.


Europol

DDoS útoky na internetu

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?