Hlavní navigace

Polovina kryptotěžařských skriptů je na porno webech

13. 2. 2018

Sdílet

Bitcoin těžba

Společnost Netlab patřící pod Qihoo 360 zveřejnila studii týkající se skriptů těžících kryptoměny. Postupně se jich na internetu objevuje více, především těch, které jsou na weby nainstalovány útočníky ilegálně bez vědomí majitele. Pomocí analýzy DNS pak byly objeveny různé zdroje, ze kterých se skripty stahují.

Podle výsledků analýzy se 49 % skriptů nachází na webech s pornem. To není příliš překvapivé, protože to jsou hodně navštěvované weby, na kterých uživatelé tráví poměrně dlouhou dobu. Dalším zdrojem jsou podvodné weby (8 %), reklamní domény (7 %), stránky zabývající se těžením (7 %), weby o filmech a televizi (6 %) a další. Přibližně 0,2 % webů mají skript nasazený na titulní stránce: konkrétně 241 (0,24 %) z Alexa Top 100 000 a 629 (0,21 %) z Alexa Top 300 000 webů.

Drtivá většina těžících webu používá skript od Coinhive (68+10+6 % za AuthedMine) a na druhém místě je s velkým odstupem JSEcoin (9 %). Více ukazuje následující tabulka:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.