Hlavní navigace

Pomozte Winku s přechodem z Flashe na HTML5

26. 7. 2017

Sdílet

V souvislosti s tiskovou zprávou Adobe o deinitivním konci Flashe se některé projekty OSS mohou dostat do úzkých. Příkladem takové aplikace je Wink. Wink je aplikace sloužící k tvorbě interaktivních tutoriálů, je to kombinace snímání obrazovky a screenshotů. Výsledkem je Flash soubor s animací, který může být interaktivní. Bez Flashe však nebude možné obsah animací přehrát. Něco málo o něm jsem sepsal tady.

V této souvislosti se původní autor programu rozhodl, že by přešel na HTML5 a aplikaci je zapotřebí přepsat. Protože se však na vývoji již aktivně nepodílí, hledá další programátory, kteří by s přechodem pomohli. Program je zatím freeware, ale dle prohlášení autora Satishe Kumara se chystá změna otevření kódu. Proto se snaží získat další lidi ke spolupráci a pokusit se založit komunitu kolem něj.

Pokud byste chtěli pomoci, podívejte se na diskuzní skupinu na Google  Wink discuss. Zde najdete můj příspěvek s dotazy a odpovědmi autora. Třeba se povede založit komunitu kolem zajímavého produktu. Vím, že existuje mnoho projektů podobného ražení, ale v některých funkcích je Wink unikátní a nenašel jsem za něj žádnou náhradu. Proto mi tak záleží na tom pokusit se Wink zachránit. Poslední dobou se kolem něj nic nedělo, autor vytvořil betaverzi nové aplikace, která využívala web úložiště, ale moc se to neuchytilo a projekt v této verzi usnul.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2017 22:38

  Haxe (neregistrovaný)

  Vzdyt staci prehnat nejakym flash2javascript toolem, je jich hafo. A pak trochu poladit. Nebo to napsat od piky, maximalne pouzit nejake algoritmy ze stareho kodu.

 • 27. 7. 2017 7:05

  Rum (neregistrovaný)

  No proste evaluace progrmatora. Kouka na slozitost problemu ne na to kolik dni se to bude delat, co zajima spise manazery :-)

 • 27. 7. 2017 18:34

  Jan (neregistrovaný)

  "V souvislosti s tiskovou zprávou Adobe o deinitivním konci Flashe se některé projekty OSS mohou dostat do úzkých."
  Uz toto samo o sebe je dost absurdne. Cely OSS (teda aspon vacsina sveta) vzdy dost tvrdo vystupoval proti Flashu. A ked sa uz niekto zviezol "na modnej vlne Flashu" tak mozno najvyssi cas aj rozmyslat naozaj ako predstavitel OSS sveta ...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky