Hlavní navigace

Poplatky za počítač

24. 5. 2005

Sdílet

Podobně jako se platí poplatky z příjmu rádia a televize, budou se od roku 2007 v Německu platit poplatky z provozu počítače.

Za rádio a televizi to ještě celkem chápu, ale co nám nabídnou za poplatky za počítač? Budeme mít veřejnoprávní Internet? [Upozornil Karel Kulhavý.]

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 5. 2005 17:43

  ortiga (neregistrovaný)
  Jeste to narizenim EU vyjmout z kompetence clenskeho statu, rozhodnout o tom na urovni unie, pak zinstalovat evropskou proxy a odfiltrovat google a mame co jsme chteli ;] Skoda, ze si nemohu pocist v prilozenem clanku, nebot neumim nemecky ;[ K cemu to bude? Nakoupej tlusty linky k netu a rozdelej socialne slabsim? Nebo to daj nekteremu svazu ochrancu autorskych prav??
 • 24. 5. 2005 21:45

  anonymní
  pripadne to pobocce OSA (ochranny svaz autorsky), ktera jiz byla zalozena a jmenuje se AITU (asociace internetovych tvurcu a umelcu), vybrane poplaty se prerozdeli registrovanym autorum internetu (jako jsou velke firmy produkujici podstatnou cast obsahu internetu ...,Disney, Warner Bross, Sony-BMG,...) a mensi cast (cca 80%) zustane na rezii asociace umelcu spojenou se spravedlivym prerozdelovanim.
 • 24. 5. 2005 17:44

  anonymní
  Je to přirozený vývoj věcí. Penetrace nové technologie (osobní počítač) dosáhla meze, kdy je možno jej efektivně zdanit. Daní se palivo, kuřivo, televize, nosiče informací atd... tak proč ne počítače.
 • 24. 5. 2005 17:54

  ortiga (neregistrovaný)
  "Penetrace..." - mi asociovalo ten pokus o zdaneni prostituce, se kterym prisla minula vlada.... Ano, je to "prirozeny" vyvoj veci, kdyz se neco moc toci, tak to zdanit. Mel jsem vsak za to, ze je to jiz zpoplatneno dani z pridane hodnoty, resp. clem, nebo kteroukoliv dani/poplatkem navazanou na cinnost vyrobce, prodejce atp....a zaroven, kdyz se holt vyplati vyrabet v zemich, kde nejsou danove a socialni systemy prebujele, je pak zjevne obtizne prijit k penezum ;]
 • 24. 5. 2005 17:50

  anonymní
  V clanku stoji "Rundfunkgebühren für PCs mit Internetzugang", tzn. rozhlasove poplatky za PC s pristupem na Internet.
 • 24. 5. 2005 21:01

  Petr Leibner
  SPD-Zeleny je nazev oddeleni psychiatricke lecebny. Stavi vetrne mlyny za danove poplatky, vypinaji atomove elektrarny, zalohuji veskere baleni, cim porad casteji je baleni drazsi nez obsah, sni o cistem zivotnim prostredi ale nevsimaji si jemneho prachu z vyfuku lakladnich vozu. Jsou to snilkove, Hrozne nebezbecni snilkove, kteri, aniz by si to uvedomovaly, realizuji metody gestapa (bankovni ucty jsou pro kazdeho vladniho blbce otevrene knihy) a na pracovnim trhu prosazuji moto: Arbeit macht frei. Kam toto vedlo, je kazdemu zname.

  Posloucham Radiozurnal, Galgalac (Israel), sem tam stanice blues a country z USA. Komu budu v bodoucnu platit poplatky? Tem blbcum z oddeleni "Schuhplattler"?

  Omlouvam se predem za spatnou cestinu.
 • 24. 5. 2005 18:59

  MARINAKX (neregistrovaný)
  "Za rádio a televizi to ještě celkem chápu, ale co nám nabídnou za poplatky za počítač? Budeme mít veřejnoprávní Internet?"

  Moc optimystacka recnicka otazka CT taky nerozdava televize...
  duvod jednoduchy spatne vybrali dodavatele pro verejny portal tak si to maj lidi zaplatit obvzlast kdy maji moznost poslat danove priznani po tom "Internetu"

  Odmitam platit takovou dan a kdyz se jim to nelibi zavedu svoji za otravovani s vyberem dani.... 500 000/hod
 • 24. 5. 2005 19:02

  br (neregistrovaný)
  ...platné pro pc /i konkurenční architektury :)/ s internetovým připojením...

  ...dle soc-dem poslanců jsou důvodem veřejnoprávní stránky... tedy přesně to, čemu chtěl Brusel původně zabránit...

  ...pouze zelení byli proti, ostatní strany souhlasily...celkově zde hodnoceno jakožto daň nepřispůsobyvým a současně aktivním lidem, kteří jako jedni z mála v domácnostech a firmách měli pouze rádio /či ani to ne/...navíc se celou prostřední částí článku vine úvaha o tom, proč - když už zpoplatněno, tak - provedeno na úrovni televizních /nikoliv radiových/ poplatků...

  ...uvažuje se nad dostupností veřejnoprávních livestreamových volně přístupných programů - zjišťuje se, že i na tlusté lince (a i v Německu oblíbená otázka - kde ji vzít a nekrást) je to potíž, mimo jiné totiž nestíhá server (rozuměj sloužící část), neb veřejnoprávní stanice jaksi nemají dostatečné technické zázemí...

  ps: velmi náhodný až subjektivní výtah. a navic nejsem ani němec ani právník.
 • 24. 5. 2005 22:12

  petr_p (neregistrovaný)
  ...nestíhá server (rozuměj sloužící část), neb veřejnoprávní stanice jaksi nemají dostatečné technické zázemí...
  Kdyby pouzili UDP zrcadlo na paterni lince nebo jeste lepe multicast, bylo po problemu. Reseni existuji, jen ty firmy "zabezpecujici vysilani po technicke strance" maji moc velkou pusu a hlubokou kapsu.
 • 24. 5. 2005 21:27

  Wildwire (neregistrovaný)
  Neni daleko doba, kdy bude daneny i vzduch. Proto Vam radim, zacnete trenovat zadrzovani dechu, at se doplatite :-)

  To s tim jednanim na urovni EU mi neprijde tak vtipne, je to spise tragicke, protote k tomu klidne muze dojit. Jenom mi pripada, ze druha svetova byla fakt zbytecna, protoze co je Evropska unie kdyz ne Treti rise: Reloaded?
 • 24. 5. 2005 21:29

  Jarda (neregistrovaný)
  Za Marie Terezie se platila dan z okna od urcite velikosti tabulky. Treba se nekdo necha inspirovat. Pole zdanitelnych veci je dosti siroke. Nasledovat muze dan z nasady kostete od urcite delky (s naslednym vzrustem vyskytu zhuntovanych zad), dan z kastrolu od urciteho objemu (kdyz ma nekdo na tolik zradla, ma i na tu dan)...
  Kdyz to chteji zavest kvuli vladnimu portalu, mel by si ho kazdy Nemec aspon trikrat denne stahnout wgetem, at se vlada cini a posiluje linky.
 • 24. 5. 2005 22:54

  Kero (neregistrovaný)
  A taky za počet komínů na střeše, daně můžou být ze skoro všho. Ohledně zmiňované daně ze vzduchu, už jste četli tu povídku (nemůžu si vzpomenou na autora, tohle je stručný obsah).

  Stál jsem ve fronět na vzduch a koukal se na betonový strom, prý kdysy byly skutečné, ne z betonu - ale tomu věří už jen málokdo. Děti si stěžují, že vzduch, který jim kupuji není tak dobrý, jaký dostávají ve škole, ale co můžu dělat - kradu snad? Ve frontě za mnou se ozval dutý pád - někdo to nevydržel. "Ach jo, to je doba, to je doba," vzdychá stařík přede mnou. Bandaska v ruce se mi zdá mnohem těžšší, zatmívá se mi před očima...
  ..."Jste v pořádku?" ptá se slečna předemnou,"půjčila jsem vám trochu vlastního vzduchu, vrátíte mi to za chvíli, zaseklo se jim dávkovač." Postavil jsem se opět do fronty a stařík předemnou si vzdychal "To je doba, to je doba"
 • 24. 5. 2005 21:49

  anonymní
  Další rána liberalismu. Jo, jo, socialismus a v Německu - moc nebezpečné spojení. Bojme se; nejen daní, ale tohoto trendu v Evropě vůbec.
 • 24. 5. 2005 22:39

  anonymní
  Pokud dobře vidím, tak na začátku toho německého článku je jasně napsáno, že se bude platit za Televizi, Rádio a Počítač s kartou pro příjem rádia nebo televize. Takže buďte tak laskavi a nevytvářejte žádné fámy. Nebo se naučtě německy.
 • 25. 5. 2005 0:29

  plane (neregistrovaný)
  Podstata je opravdu hned na zacatku:
  Computer mit Internetzugang sind "neuartige Rundfunkgeräte".

  Takze nez zacnete nekoho plisnit nebo posilat do skolnich skamen, tak si to sam prvne poradne prectete, popr. prelozte.
 • 24. 5. 2005 23:04

  Pedro (neregistrovaný)
  Treba to uviest na pravu mieru: ak uzivatel ma pocitac pripojeny do internetu, tak bude platit televizny poplatok, aj ked TV prijimac nema.
  Ked ale TV ma, tak nebude platit nic navyse.
  Nie ze by som to povazoval za spravne ...
 • 25. 5. 2005 9:22

  Georg (neregistrovaný)
  No nemam na to zadny link, ale v pondeli, kdyz byla stavka bbc, tak v komentarich bylo zmineno (myslim CT(24) nejsem si jist) ze se dikutuje o zruseni konc. poplatku a nahrazeni dani z PC kolem roku 2012 v UK.
 • 25. 5. 2005 11:25

  Viktor (neregistrovaný)
  Jenže v Británii se dnes neplatí koncese za rádio, jen za televizi. Koncese za rádio se zrušila někdy v 70. letech (Karel Kyncl to popisoval ve svých fejetonech). Takže by se jednalo v podstatě o stejný postup.

  Podle mě jsou v tom 2 důvody - jednak v UK je jen jeden příjemce poplatků - BBC (my máme ČRo + ČT), jednak nepřihlášené PC se dá objevit daleko rychleji a levněji než televize (o rádiu nemluvě).
 • 25. 5. 2005 14:51

  m (neregistrovaný)
  To Internet bude podléhající poplatku! Wolf-Dieter Roth 23.05.2005 fakta pøes ta "Internet-rozhlas-náležitost" od 2007 nyní energický to úøednì a: Computer s Internet-pøístup je "nové rádio". Tím bude to právì pro pøíslušníka svobodných povolání jak Webdesigner drahý, nebo také ne-li krát jedno rádio v kanceláøi je: Od 2007 musí oni pro jí pracovní nástroj, ten PC, Fernsehgebuhren platit. Dodateèný k privátní zírám, se rozumí. I kdyby pohan Simonis její vlastní strany nechat na holièkách byl a svého úøadu jako schleswig-holsteinische ministerský pøedseda od--veselý šel – to pøišel pøíliš pozdì, ta škoda zpùsobila: Paní Simonis byla jednu obhájce ten èasto "Internet-GEZ" uvedené uspoøádání, to od 1. Leden 2007 pro PCS (a ano, milý Apple-uživatel, vy nestanete se diskriminovat: prostì také pro Macs) s Internet-pøístup rozhlas-poplatky být splatný. Odeèteme od 2007 i toto Internet : Gebuhreneinzugszentrale v Kolínì (obraz: GEZ) Tím byla paní Simonis ten veøejnoprávní intendant vždy vítaný host, tu tato s Internet-náležitost její Webseiten financovat chtìli, o privátní finanèní jen slabý zásobil "zvìøina-vzrùst v tká" koneènì ten konec dìlají moci. Pøitom je vám ta EU-komise v Bruselu sice zatím nìco v cestì, pøece ta z intendanta od mnohým let oèekávaná rozhlas-náležitost pro Internet-Chat a email (jde ta rozhlas-náležitost pro email? (1)) byl pøesto bez stojící za zmínku odpory propuštìn – právníkù a politikù, ta email a tkát buï ani dost málo být k užitku nebo pøi nejmenším ne sám pro to platit a opravdu vìøit, to Internet-pøíchody pøevážnì k poslouchá rádio a televize používá být. A je (také privátní) email nejdøíve zcela oficiální jako rozhlas definována – a právì tak Telefonie, když to se o Voice over IP jde – tak je i tito ti právníci ty veøejnoprávní pøípravy již dlouho obtížné (2) dopisu- a Fernmeldegeheimnis událost, jakmile IP-technika k pøenosu používá. Chaos a neznalost v politice Ta neznalost je strašná, tak domnívá se jeden koupá-wurtembergischer ministr ta KØESANSKO-DEMOKRATICKÁ UNIE napøíklad, ta rozhlas-poplatky mìli rovnat se pøece prosím dle nákladù použitých náøadí a protože TV-vstupenky (také nyní již) fernsehgebuhrenpflichtig jsou, co také nikdo zpochybòovat, snad má ten Internet-pøístup to nyní také být: Z mého dohledu je to taktéž jednání ta spravedlnost, tu neprohlédnout si je, to asi jedno technicky zastaralé tranzistorové rádio èi èerò-bílá barva-televizor jedna rozhlas-náležitost inicializuje, za jeden zcela moderní multi-media-PC s analogický a èíslicový TV-pøístup žádná poplatky-povinnost odùvodnìný Dr. Christoph E. Palmer (3) To je nejasné, co na jedno tranzistorové rádio "technicky zastaralý" být má, dokud to funguje: Ty zprávy nejsou také do jednoho moderního náøadí aktuálního. Nebo mìla ta náležitost asi dle watt-poèet ten pøidružený amplion stupòovitì nakupit být? Ale: Jedno tranzistorové rádio mùže být jen k poslouchá rádio používá a bude proto také pøesný k tomu poøízený, ten Internet-pøístup slouží proti tomu bìžném-moudrý ostatních cvoèkù jako rádio nebo televize nepøijímat a urèitì také k tomu opravdu. Zkusí se pøesto v Internet dívat se na televizi, tak není mnoho televizních vysílaèù vùbec ne s Livestream vymknout. Pøi tom zùstal stanic je málo volné slouèeniny, ta Pøi pøípadné kritický zprávy-poloha ihned pokrytý , a se dostane jeden horší obraz jako s ním uvedené èernobílý-televizor. a se dostane jeden horší obraz jako s ním uvedené èernobílý-televizor. Také rádio není v síti v samé jakosti a aktualitì (to odevzdání bìží s èasovým zpoždìním až v minut-obor!) jak pøes UKW, DAB nebo družice pøijímat a jak tón-jakost tak i spolehlivosti døíve ještì s pøíjmem na krátkých vlnách pøirovnat. Internet nemùže pøejímat již technicky tu roli Broadcast-médií Li technicky ne pro rozhlas ale pro individuální telekomunikaci vykládán a urèité IP-sítì tímto zpùsobem pro Broadcasting-cvoèky znásilní, tak jsou oni k tomu již pøi èistého textu- a pøenosy obrazu pravém rozhlas ekonomický a ekologicky podloží (elektronický papír-tygr (4)), Audio- a teprve pravdu video-pøenosy je absolutních nouzové øešení – by pøestupovala ta vìtšina to rádio- a Fernsehzuschauer na Internet-pøenosy, tak by jen tu potøebu èeho IP-Telekommunikationsbandbreite, ale i na elektrárny násobit a to veøejnoprávní rozhlas-systém v nejkratší èasu v bankrotu tlaèit, aè tam pouze Server a Traffic vystavìt byly by: V rozporu s rádiem a televizí dodat ARD a ZDF ano v Internet žádná vlastní infrastruktura, ale posadit se jednoduchý do – když ani pro ona – udìlané hnízdo eventuálnì Sí. Také dalším chyba-informace bude z politikù zase a zase rozšiøuje (5): Jedna rozhlas-náležitost pro tato PCS bude […] jen pod tím úzkým pøedpokladem splatným, to v této domácnost nebo v závodem žádném rádiu- nebo Fernsehgerat být Dr. Christoph E. Palmer (6) není tak: Jedno rádio doma osvobozený od toho, pro PC od 1. Leden 2007 jeden Fernsehgerat pøihlásí muset! To je zákonodárce velice dùležitì, ke každému technickému rozumu za zákon doplnit, to již jeden prastarý-PC bez Soundkarte a s Online-pøístupem za modem s jen 9600 bitù/s nejen jako rádio – co rovnìž tak pøístroj technicky ne koná mùže – ale ba i jako drahá televize pøihlásit je. A s dùvodem dražší Fernsehgebuhr jsou do pohledu ti SPD-poslanci naproti tomu ta veøejnoprávní Webseiten (7). Tedy pøesný to, co Brusel vlastnì bránit mìl. Jen tu zeleò byli proti úvìr Internet-TV-náležitost (8), ten zbytek ty strany byly se jednotný: Tato pokuta speciální pro Internet-uživatel muss je. Vždy tato nemít sám již z èasových dùvodù èasto žádného televizoru více, platit pro to ale pro èlenství v Internet a ten Provider, musí platit nyní tedy dvojnásobný. Se dá dívat se na televizi stùj do svatveèer jen buï nebo chatten – a kdo v síti docela pracuje, mùže s ním televizí èasto ještì ménì zaènou jako lidé v Internet-dálky profesích. Internet a televize je jak den a noc Ta jediná pospolitost televize s Internet-požívání je v tom, to pro to bìžném-moudrý jednu obrazovku používá, pøece jinak lišit se oba jak den a noc – ta Webdesignerin Claudia zvuè-on praví zde již pøed lety (9) z bìlocha zírám – aktivní použitý Internet-computer – a s èernochy zírám – trpný spotøebovat televize. Ani podaøily to firmy jak AOL nebo T-Online až dosud, se širokopásmový-pøíchody tìmi Internet ve video-pøihrávka-kanál k promìnit, ještì byla pantofel-biograf interaktivní byl – kdo dívat se na televizi, chce dívat se trpný, kdo v síti je, chce èinit sám nìco. Se hledá se jeho prostøedník dle osobním pøáním a bude se to právì teï další ani ze zákonodárce ještì náøadí s technické Matzchen vnutí nechat. Prostì chci dát to opravdu Webdesigner, ta u práce dívat se na televizi chtít, ta vìtšina by vyrušovala to avšak jen a z práce zdržovat. Ta èerné zírám, to DALEKÝ-VIDÌNÍ, znamená trpný zavlažit-být, užívat nebo se rozzlobit, v každém pøípadì nic sám neèinit. Ta bílo zírám, ten vernetzte computer, jsou aktivní DALEKÉ-PRÁCE a SOUVISEJÍCÍCH, zde jsem já u vlaku. Já nevìøím , že to daøí, tyto obì vìci smíchat. Právì tak mála, jak noc & den smíchat mùže. Claudia zvuè-on (10) Telepolis má ten tisk-místo ty GEZ proto nìkteré konkrétní otázky zamìstnancùm a autorù Heise-týkajícího se nakladatelství dal, ta tato-také ihned odpovìzen, jako ten nový Rundfunkgebuhrenstaatsvertrag (11) se tìmi Internet pøíslušného novotami tyto dny koneènì propuštìn byly. Vzhledem komplexního stavu vìci mohly poskytovat se ovšem ještì zmìny v detailu, tak pan Rees v interview. Když já doma z v sobotu pracuji a textový soubor mým daòová uznávaných pracovna píši a pøiložený pøes Internet na ten Verlagsserver postav, v této pracovnu ale ani rádio ještì TV stát, bude tím jedna dodateèná TV-náležitost splatný? (Doma se nalézá jedno rádio v privátní-obor). GEZ: Od 01.01.2007 platí: Ten PC je pøihlásit- a podléhající poplatku, to znamená jedna Fernsehgebuhr dodateèný, ta pùda-náležitost o privátní použitý rozhlas-náøadí bude zapoèítán. Ta mìsíèní náležitost zvýší se EUR 5,52 o ta dodateèná Fernsehgebuhr na EUR 17,03 Jak byla poloha, když já v obývacím pokoji pracuji, tedy v privátní-obor, kde se rádio je? Platí ten PC pak jako druhý-náøadí nebo muss já pøece ještì jeden Fernsehgerat pøihlásím, protože email a FTP jako televize platí a ne jako rádio? GEZ: Od 01.01.2007: Také zde byla PC dodateèný pøihlásit- a podléhající poplatku, tu žádný jiné Fernsehgerat doma nebýt. Jedna Fernsehgebuhr dodateèný, ta pùda-náležitost o rozhlas-náøadí bude zapoèítán. Jak byla poloha jako pøíslušník svobodných povolání, tedy když já tatáž vìc bez pracovní smlouvy ze svým vlastní kanceláøe dìlej, privátní v stejném domu jedno rádio ohlásilo , avšak ne v kanceláøi? GEZ: Od 01.01.2007: Zde byla PC rovnìž dodateèný pøihlásit- a podléhající poplatku, tu žádný jiné Fernsehgerat doma. Jedna Fernsehgebuhr dodateèný, ta pùda-náležitost o rozhlas-náøadí bude zapoèítán. Jak je to, když jeden životní partner, to sám ani rádio ještì televize má, jako Webdesignerin sám-stálý doma pracuje a tak jí vlastního pracovna má? V této také žádná rádia nebo televizor rozpoètový stát? GEZ: Od 01.01.2007: Ten PC v pracovnì ta družka je dodateèná pøihlásit- a podléhající poplatku, tu to místo pøíliš ostatních jako privátní cvoèky použijí. Žádné zapoèítání rádia spoleèné rozpoètový. Avšak je ta možnost jeden Anrechenbarkeit s ním rádiem v na životního partnera dovolen automobil V tomto pøípadì by bylo, jak v pøíkladech døíve, jen ta dodateèná Fernsehgebuhr platit. Nìkterá formulování ty odpovìdi jsou prostì již lehký zavádìt: Tak dìlá to rádio v autì tom životním partneru tom Webdesign-PC samozøejmý náležet-technicky ne levný; to muss pouze už ne zvláštní byly zaplaceny, když to nebo existovat . Hloupý jen, ta ta dáma ne krát øidièský prùkaz má, tím spíše nebo jedno auto. A tedy také žádný automobilový radiový pøijímaè. Dvì pøíslušník svobodných povolání: Desetinásobek rozhlas-poplatky od 2007! To mohly tedy pøi nejmenším pøi zamìstnancích uvnitø jednoho pozemku to týkající se povolání a privátní použitá náøadí sèítat být, i kdyby pøitom pracovna definuje . Pøi pøíslušníkovi svobodných povolání, ta místo v bytu k práci oddìlit , neplatí to proti tomu . Zvláštì hloupý bìží to pak v rodinì, v on jako týkající se svobodných povolání žurnalista a ona jako sám-stálé Webdesignerin pracuje, protože oba vzhledem trhu práce žádné pevné ustanovení nalézt a tak spolu skuteèný ménì vydìlat, jako jeden jednotlivých zamìstnance. Až dosud mají oni jako mìsíèní náklady pro rozhlas a Internet rádia v privátní-skladech pro 5,52 Euro v mìsíci – Fernsehgerate není pro ty dìti – a jedny 1&1-city-Flatrate k 6,99 Euro v mìsíci, ta pøes WLAN na PCS v obì pracovnách a jeden starý, privátní použité náøadí v dìtském pokoji povede. Od 1. Leden 2007 je zde hned tøi TV-poplatky splatný a tak jsou s 51,09 míst døíve 5,52 Euro v mìsíci od 1. Leden 2007 v tomto domácnosti skoro ta desateronásobný rozhlas-poplatky splatný! To tato pak zase èásteènì jako podnikové výdaje u daòového pøiznání menšit platný udìlají moct, utìšovat jen, když ta dobytí také vysoký dost jsou. Mimo to mohl by to pøedevším jednou tìžký být, jako Webdesigner Fernsehgebuhren daòový uznávaný k dostání a finanèního úøedníka zøejmého realizovat, to jen jedny "nové Fernsehgerat" moci, Email od-volat a rozeslat. Bych ta "Internet-GEZ" správné jako "telekomunikace-dodatková daò na podporu ARD a ZDF" oznaèený a ne vìcný špatný jako "rozhlas-náležitost", tak by bylo to jistì jednodušší. Ten právní stav je ovšem zøejmý: Nepochybný jsou tyto poplatky pro Internet-pøíchody na computer, ta podnikový použijí stát a v podnikových použitých pracovnách, jako podnikové výdaje odèitatelný, až Internet-pøístup týkající se povolání podnítit je. Tyto poplatky náleží k telekomunikace-náklady. Celkem jeden Internet-pøístup na jeden computer v privátní-skladech je, není k tomu úèelu pøipadajícím poplatkùm žádným závod-výdaje, to ledaže by, se dá dokázat, to také toto Internet-pøístup týkající se povolání použijí. Analogický k § 9 LST R 33. "Výdaje na propagaci" odst . 5 by bylo zde ten díl to týkající se povolání podnítí náklady na ten celkový-náklady pro reprezentativní období tøi mìsícù jednotlivì do-pøikázat. Toto ovìøené týkající se povolání díl mùže být pak pro celý nadání-období vzít za základ. Ta Internet-Fernsehgebuhr by bylo tedy pøimìøenì to týkající se povolání požívání procentní jako podniku-výdej jdoucí na odbyt. Daòový poradce Petr Freudenthal, Furstenfeldbruck Kdo jako pøíslušník svobodných povolání nebo Kleingewerbler pøed-poplatný je, je zatím ba i povinný, tato finanèního úøadu online hlásit, Papír-pošta bude zde více neakceptuje. To nejde tedy žádnou skupinu osob téhož povolání již z volant-technické dùvodù více na "nových Fernsehgerat" v kanceláøi kolem, lhostejný, který zpùsob povolání sám žádalo a jak tento po Internet-PC. Se dá hladký vìøit, ty daòové úøady by spojily se s tím ARD a ZDF. Ta sám-jmenován konkurence se vlastními pracovními prostøedky bohatými dìlá? Pøece jen nìco jiného bìží mocný šikmý: Pøi nejmenším tom ARD-intendantovi nevidìt ano každá veøejnoprávní Webseite, nezávislý z velikosti ta vzadu stojící firma až dolù k jedinci, jako pøíliš potírá konkurence – daleký horší jako pøi "privátní" (tedy obchodních) rádio a televize, s ním se tím veøejnoprávním rozhlasem zatím uspokojil má. Na druhé stranì musí ten majitel tento Websites pak ale na její sám-jmenován konkurenci jednu Fernsehgebuhr otisknout, když oni to aktualizování ne právì za disketu na ten Provider poslat chtìjí. To se jmenuje, jeden Webseitenbetreiber dìlá za zákon od 1. Leden 2007 s jeho Website nejdøíve tou veøejnoprávní konkurencí bohatou, døíve než on sám také jen nìco od toho má. To není unfairer soutìžení – nic nového, co chování ARD a ZDF jde a pøesný to, co EU-týkající se konkurence-komise v Bruselu veøejnoprávního rozhlasu pøipsat k tíži. Pøi rozhlasu a televizi jsou proto obchodní nabízeè do pøíslušné ústavní-žaloby zatím výslovný rádia- a Fernsehgebuhr pro v podniku-stavba stojatých náøadích osvobozených, tu oni moci musí, její vlastní vyzaøování kontrolovat, bez tím svých veøejnoprávních soutìžitelù financovat muset. To by bylo proto logický, když to v Internet právì tak bìžel bych. Ale ne: Zde je asi ještì dalším ústavní-žaloba nutný, tím ta nový poplatky-povinnost u 1. Leden 2007 ne v tento právì k zákonu byla ne-slušný verze platný bude. Dalším konkrétní dotaz na nì GEZ: To jde nyní ten náklad: Soukromník dálkový-co to znamená ?- a rádio-nabízeè musí pro ve firmy-stavba stojatá pøíjímaèe žádná GEZ (rozhlas-poplatky) platit, protože oni tím její veøejnoprávní konkurenci financovali by, co unfairer soutìžení by bylo. Ta Kritereien k tomu úèelu nebýt po ruce mi (urèitou velikost rozhlas-podnik zapotøebí?). Když od 2007 Internet rovnìž rozhlasù je a náš náklad bezpochyby velká Online-vystoupení má, tak jsme my ano k privátní rozhlas-nabízeè. Tím uklouzne pak také Rundfunkgebuhrenpflicht v rámci týkající se nakladatelství-stavba. Od které velikosti jednoho média-podnik platí to? GEZ: Okamžitì: Ten náklad není žádný rozhlas-poøadatel ve smyslu Rundfunkgebuhrenstaatsvertrags. To je jen do zemský-právo z kompetentní Landesmedienanstalt jako rozhlas-poøadatel dovolen nabízeè (§ 5 odst . 5 RGEBSTV). Od 01.01.2007: Ve vìci Rundfunkgebuhrenpflicht pro PCS nákladu platí toto: Ta Rundfunkgebuhrenpflicht pro PC jde jen k nosítkùm, až náklad ne již jeden obvyklý Fernsehgerat pøihlásil. Není v této náklad žádný jiné Fernsehgerat, o odvádìjí poplatky být, jsou pro všechny PCS nákladu pouze jedna pùda-náležitost a jedna Fernsehgebuhr platit (§ 5 odst . 3 RGEBSTV). Toto uspoøádání platí avšak jen pro PCS, ta na a témuž nebo související pozemkù pøichystat být. Nyní byl Heise-náklad ba i spolumajitel jednoho vysílací pøístroj ve smyslu Rundfunkgebuhrenstaatsvertrags, ovšem nestát ta pøíslušného vysílací-studia na témuž pùdu jako ostatních týkající se nakladatelství-stavba. Na druhé stranì existuje opravdu již jeden – samozøejmý také pøihlásí – televizor v týkající se nakladatelství-stavba. Zde nepøináší ten nový zákon tedy žádné nevýhody. Zdražit se to ale právì pro Kleingewerbler, ta se namáhavý s Webdesign nebo ostatních ne-lukrativní Internet-práce pøes vodu držet. Rádia a televizor v kanceláøích poèítá nadále jednotlivý 2001, jako ta naplánovaná "Internet-útok" ten ARD s rozpoètem 350 milióny NÌMECKÝCH MAREK pro jednoho Votums ten KEF koupá šel, èinil toho tehdejšího ARD-pøedsedu Bedøich Pleitgen ano ještì jednou neoèekávaný šoupni-vývrtka: Jedna náležitost za PC ve firmách jak ještì 1997 plánoval vyvolané jeden protest-vlna a skrz vyøadit ten Internet-slouèeniny v nejèastìjšími podnikách Nìmecko v dotek a soutìžení s ním zbytkem ten svìt na ten stánku pøed 10 let hodit nazpìt. Jedna jediná náležitost pro všechny rádia, Televizor a PCS v podnikách naproti tomu by mìl poplatky-klesání za následek, nebo rádia a docela televizor v kanceláøi je dnes velkou zdroj pøíjmù rozhlas-poplatky, i kdyby ten televizor vìtšinou jen návštìvníky to podnik-video ukázat: Biømovat, pøi tìm se místì pracovat také podle volby dívat se na televizi mùže, neexistovat zkušenost-pøimìøený dlouho. Nyní zašíván to poplatky-díra 2001, bez toho veøejnoprávního hladu na Internet a to podojí ta konkurence koneènì podat muset. To platí nyní souhrn následující øády: * v domácnosti bude pro libovolné mnoho náøadí jen jednu náležitost splatnou, ta se po "nejdražších" typu zaøízení bemisst. Jedno rádio stojí 5,52 Euro v mìsíci, jeden televizor 17,03 Euro. To mohlo být pak libovolné mnoho rádi po pøípadì rádiech a televizoru sestavil, pokud všichni èlenové rodiny žádný vlastní pøíjem mít po pøípadì spolu ženatý . Pøi nemanželský života-spoleènost, Obytný-spoleènost atd muss proti tomu každý jednotlivý platit, ta náøadí mají. Máš jen jednoho obyvatele rádio a stojí tato jen ve svém pokoji a v kolektivní-skladech, napadnout jen jedno rádio- po pøípadì Fernsehgebuhr . * Jeden computer s Internet-pøístup poèítejte v domácnosti náležet-technicky jako televizor a stojí tedy 17,03 Euro mìsíèní. Další rádia, Televizor a computer domácnosti jsou pak náležet-osvobozený. * Ve firmách poèítejte každé rádio a každý televizor jednotlivý. Ovšem obsahuje ten Fernsehgebuhr ten rozhlasový poplatek; pro každý televizor v podnikách smí být tedy ještì jedno rádio zadarmo sestavil. Je více rádi jako televizor, tak bude pro pøebyteèná rádia ten mìsíèní rozhlasový poplatek splatný. Jeden Videorekorder má jeden vlastního pøijetí-pøíkrý a platí tedy podle toho výkladu jako vlastní televizor, i kdyby jemu jeden displej schází. Jeden TV-tuhý list papíru v computer je obdobný mezní pøípad; pøi televizoru plus TV-tuhý list papíru našeho pracovištì by mohlo dva poplatky být splatný, každopádnì bude ale jak potud za computer s TV-tuhým listem papíru nadále jedna Fernsehgebuhr splatný. Také obsahuje ten TV-tuhý list papíru bìžném-moudrý taktéž rádio-èást – dalším rádio nemùže poèítat se zde podle toho více. * Computer propojením k Internet poèítá jako televizor, pøece bude nezávislý z poètu toho computer jen jedna Fernsehgebuhr splatný. Pro tato smí být pak taktéž rádio a jeden televizor sestavil. Další rádia a televizor poèítá ovšem – v opaku k 2001 plánovaných uspoøádání – zase extra. 35 computer s Internet-pøístupem, 3 televizor a 5 rádi poskytuje tedy napøíklad jedna poplatky-povinnost 3 x 17,03 Euro plus 2 x 5,52 Euro mìsíèní. * Všechen to jde jen firmou sestavovaná náøadí. Kdo svá vlastní rádia nebo televizor do kanceláøe pøinese se sebou, muss pro toto privátní jedno dodateèné rádio- nebo Fernsehgebuhr platit. Pro do kanceláøe pøinést se sebou televizorem smí pak ze stejného spolupracovníka zadarmo také ještì jedno rádio v kanceláøi sestavil být. * Kdo privátní poøízený computer do firmy pøinést se sebou a tam do firmy-sí zaseknout, to s ním Internet spojením má, muss pro to privátní jedna dodateèná Fernsehgebuhr platit. On smí pro to pak také ještì jedno rádio a televizor zadarmo v kanceláøi sestaví. To ohlednì pravidelné požívání privátní computeru v kanceláøi; kdo jen jednou se vyskytující jeden Notebook pøinést se sebou a do sítì visí, o souborech pøehrát, bude právì tak mála podléhající poplatku jak nìkdo, ten jednou se vyskytující k fotbalu-WM snesitelný televizor pøivléci a veèer také zase s domù bere. To nahodilý užijí snesitelná náøadí kromì domu odpovídá její urèení, tento prospìch ztratí se avšak , když se to náøadí pravidelnì na jiné stanovištì je. Soukromník Notebooks je ovšem vzácný pøes noc v kanceláøi klidný, tu ty krádeže-nebezpeèí pøíliš vysoké jsou. Pøístroj, to se každého veèera zabalit i s domù bere, je jeden mezní pøípad, o ten rád hádat se bude – pøi rádiech šel to vìtšinou ve prospìch tom rádio-majitel z (= žádná poplatky-povinnost). Jak v takovými pøípadech jednat bude, vyjasnìn ještì ne závìreèný, tak pan Rees z GEZ k Telepolis, tu toto téma ano – jako celé Internet-poplatky-soubor – teprve ve víc než 1 1/2 let akutní bude. * Pøi zamìstnancích poèítá také daòová uznávaných pracovna k domácnosti, pøi sám-stálý ne: to jsou další TV-poplatky splatný. * Rádia nebo docela televizor v týkajícím se povolání sám-stálý použitých aut poèítá jako dodateèná náøadí. To byl pád, až auto sám-stálý a pøíslušníka svobodných povolání daòový odprodán bude; ne avšak, když jeden zamìstnanec se svým autem a hudebním doprovodem do kanceláøe jede a ani, když jeden sám-stálý se svým privátní-auto jen nahodilé týkající se povolání být na cestì. Nìkteøí rozhlas-pøípravy zkusit zde velice pøísný rozlišovat; tak má napøíklad aktuální jeden zamìstnanec jihozápadní vítr-rozhlas pro jeho automobilový radiový pøijímaè ètyøi roky zpìt pùsobící jeden dodateèný rozhlasový poplatek platí, jen protože on to auto v bìhu ty roky nìkolikrát pro nìkolik hodin jeho žen pùjèil , ten tím tón pro její (sám-stálé) hrnèíø-vejce sem-tvoøil mìl. Ostatnì, bez pøitom toho rádia užít, to k tomu teprve v 2004 poøízený byl. Ta Gebuhreneinzugszentrale v Kolínì sám nezasáhne na tuto bídu ostatnì žádný dluh; ona jen výkonné ústrojí. Také GEZ-Website byl pøepracován, ta hrozící tmavá èerò zmizela a dìlaný v písmu osvìžující mìkký-zelená barvy ten formuláø pøihlášky místo. To je pravdu pøehledný (12) pøes tu právní polohu osvícenou – i když ještì po stavu pøed novou státní smlouvou, ty ano teprve málokteré dny platnost má. Ta "Kontrolletis", ta nìkdy náhlý pøed dveømi stát a pøitom mnohým pøepadnout, jsou právì tak mála z Kolína na výlet šikovný, ale z lokálního kompetentního veøejnoprávního ústavu. Také li se s GEZ o poplatky-pád hádat se, bude ta záležitost do prvním žádosti, pøíspìvek ne platit muset, jak on napøíklad skrz jedno odhlášení vznikne, bìžném-moudrý na nì lokální kompetentní veøejnoprávní ústav "pro koneèné rozhodnutí" zakázán. Kdo na "GEZ" nadávat, domnívá se vìtšinou svùj zemský-vysílaè Z toho výsledných zvláštì mnoha "GEZ-problémù" v koupání-Wurtemberg, tu ta poplatky-oddìlení jihozápadní vítr-rozhlas v inkasu velice tvrdohlavý je a sám to odhlášení jednoho defektní televizor s argumentací odmítá, se mohly tyto ano koneènì spravit nechat – zøejmý proti tìm øádùm, to jedno placení jen pro technicky pøijmi-schopný náøadí vyžaduje. To to žádná program-ošetøení nedá – napøíklad dle odepnuti toho kontinentálního televizního vysílaèe nebo jednoho pøechodu na DVB-T – platí proti tomu ne jako pùda, z poplatky-placení vystoupí moci. Ani na jedno odhlášení myslit mìl se ovšem jako spolupracovník jeden veøejnoprávní vysílací-ústav: Dvì zamìstnancùm jednoho veøejnoprávní vysílaè byl ta skuteènost, to oni žádná Fernsehgerate nemìli, k Verhangnis, tu to jako (2.p.)-zájem na své vlastní podnik-výrobek rozumìl byl. Výpovìdi tento spolupracovník byl ten dùsledek. Jen jednu zlou povìst je proti tomu, ten spolupracovník veøejný-právní vysílaè pro Forenkritik na èláncích jak tomto jedné pochvale obdrží, Skuteènost avšak, to tamtu – také uvnitø její pracovní doby a ze svého pracovištì z – aktivní v Heise-Foren se proti úvìr "Internet-GEZ" vysloví autoøi a Forenteilnehmer sahat. Pøi soukromém podniku poèítejte nìco takového jako nanejvýš trapný vlastní-brána (13), pøece ARD a ZDF není patrný nic trapný. Vy jste Nìmecko. Vy, ta vy v roce 2005 vždy ještì ne nerozumìli jste, jak jeden zatím desetiletý starý "nový" prostøedník šance-øíše být k užitku a vám místu toho nadále s ním smìšným pokusem ta kontrola takový zamìstnán. Johnny Haeusler (14) nalevo (1) http://www.telepolis.de/r4/artikel/18/18392/1.html (2) http://www.dl2mcd.de/future.html (3) http://www.ts-studio.net/gez/Brief_wegen_Rundfunkgebuehr_fuer_Internet-PCs_Palmer_20041028_Antwort.pdf (4) http://www.telepolis.de/r4/artikel/20/20083/1.html (5) http://www.ts-studio.net/gez/Brief_wegen_Rundfunkgebuehr_fuer_Internet-PCs_Weckenmann_20041110_Antwort.pdf (6) http://www.ts-studio.net/gez/Brief_wegen_Rundfunkgebuehr_fuer_Internet-PCs_Palmer_20041108_Antwort.pdf (7) http://www.ts-studio.net/gez/Brief_wegen_Rundfunkgebuehr_fuer_Internet-PCs_Weckenmann_20041130_Antwort.pdf (8) http://www.ts-studio.net/gez/ (9) http://www.dl2mcd.de/glotze.html (10) http://home.snafu.de/klinger/glotze.htm (11) http://www.gez.de/docs/staatsvertrag_2005.pdf (12) http://www.gez.de/door/gebuehren/gebuehrenlexikon/index.html#20 (13) http://spreeblick.com/blog/index.php?p=325 (14) http://spreeblick.com/blog/index.php?p=841 Telepolis èlánek-URL: http://www.telepolis.de/r4/artikel/20/20115/1.html Nakladatelské právo © Heise èasopisy náklad
 • 6. 11. 2008 15:10

  anonymní
  Já taky a opravdu jsem to vzdal

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.