Hlavní navigace

Porovnání distribucí Fedora 16 a Ubuntu 11.10

25. 11. 2011

Sdílet

Na serveru Phoronix.com odstartovala série článků porovnávající distribuce Fedora 16 „Verne“ a Ubuntu 11.10 „Oneiric Ocelot“. V tomto prvním článku byla porovnávána rychlost startu distribuce a náročnost na spotřebu energie.

Z výsledků vyplývá, že ve startu systému je rychlejší Ubuntu. V nárocích na energii nelze říci, že by některá distribuce vybočovala.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 11. 2011 1:15

  ivan (neregistrovaný)

  ked si ten clanok precitas zistis ze napr fedora je na tom oveal lepsie v 3d zobrazeni co je podstatne pre hracov, a dokonca menej zerie. Takze Fedora je z tohoto pohladu lepsia.

 • 26. 11. 2011 11:18

  mamlasek (neregistrovaný)

  proc neporovnali i odliv uzivatelu, kteri tyto dve distribuce prestali pouzivat kvuli hratkam s desitky let zazitym GUI? (a udelali tak z obou distribuci pouhy OS na surfovani na facebooku)

 • 26. 11. 2011 18:25

  Pavel 'TIGER' Růžička (neregistrovaný)

  [mamlasek] nesouhlasím, UBUNTU zvolilo svou vlastní cestu a kráčí s unity, které mi sice vůbec nesedí, ale mám ohlasy od lidí, kterým se s tím dobře pracuje. No a co se týká Fedory, tak ta je od prvopočátku průkopnická, takže zařazení nové verze Gnome je logické. Já jsem si nové Gnome vyzkoušel a myslím, že nebude žádný problém s ním pracovat. Pravda, stále jedu na dvojkové řadě, protože Mageia trojku ještě nepodporuje, ale nemám z toho žádný strach. Apropo, viděl jsi W8?