Hlavní navigace

Poštovní klient Inky chystá podporu Linuxu

3. 5. 2013

Sdílet

Web OMG Ubuntu píše o e-mailovém klientu Inky, který podle vyjádření na Twitteru chystá podporu Linuxu. Inky už na první pohled vypadá úplně jinak, než jsme zvyklí. Má velmi jednoduché, skoro by se dalo říct až dětinské, rozhraní.

Jeho největší přidaná hodnota však spočívá ve spoustě filtrů, které se snaží automaticky roztřídit vaši poštu, vyzdvihnout důležité zprávy a na druhou stranu zase uklidit například různé notifikace webových služeb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 5. 2013 17:15

    Pali (neregistrovaný)

    A co tak poriadna podpora MIME? Alebo zobrazenie DAG-u z konverzacii? Ci podpora PGP? A dufam ze pod tym "spoustě filtrů" sa skryva aj podpora pre automaticke matchovanie adresy z "List-Id:" hlavicky. A snad to zvladne pracovat rozumne rychlo aj s vacsim pribitkom mailov ako jeden za den.

    A ak nie, je to len dalsi v poriadi sti nepouzitelny klient, ktorych je tu prebytok...

  • 3. 5. 2013 22:11

    Pavel Valach

    A teď se vžij do situace běžného BFU, který absolutně neví, co je to PGP, spíše to považuje za neslušný výraz :-), a najednou se mu v nabídce objeví taková zkratka.

    Jinak stejně jako ty považuju za důležité, aby uměl MIME apod., ale vzhledem k tomu, jak jednoduše ten klient vypadá, by takové věci měl přirozeně umět řešit sám, ať už to bude jakkoliv. Aneb čím jednodušší ovládání pro člověka, tím složitější střeva.

    Opravdu bych se spíše bál o tu rychlost...

  • 3. 5. 2013 23:35

    Petr Ježek (neregistrovaný)

    Kdo (co) jím je, je klíčová otázka k Inky. U většině mailových klientů si uživatel může nastavit vše, co potřebuje, podle sebe (MIME a integrace s antispamem je samozřejmost). U Inky netuším, proč má být skvělá kvůli filtrům. Čím podrobnější jsou, tím složitější je systém třídění zpráv a jejich případná indexace a strukturované zobrazení, což znamená pomalost načítání zpráv. Kvalitní mailový klient musí pracovat rychle a umět snadné přepínání z defaultního chronologického nastavení na alternativní uživatelská (filtry). Pro mne Inky není, jsem zvědav, kdo jej v linuxu uvítá.

  • 6. 5. 2013 7:52

    K> (neregistrovaný)

    se blbe zeptam - vyzkousel jsi Inky, ze jsi uz ho zavrhl? To prece neni problem si vsechny zpravy oindexovat ve chvili, kdy prijdou, tudiz pak prepinani mezi ruznym zobrazenim muze byt rychle, ne?

  • 6. 5. 2013 9:02

    Ondra Satai Nekola

    Rok 2013, budoucnost.
    Dokumenty lze filtrovat bez toho, aby to nejak zvlast zpomalovalo uzivatelske rozhrani. Letajici auta se stale jeste neobjevila.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.