Hlavní navigace

Potvrzen Matrix 4, režie se ujme Lana Wachowski

21. 8. 2019

Sdílet

Matrix Neo

Původní film Matrix znamenal před 20 lety určitou filmařskou revoluci (8,7/10 na IMDb). Poté přišly další dva díly a jakkoli poněkud slabší (7,2, resp. 6,7/10) dotvořily celek. Warner Bros nedávno jedničku znovu-uvedl v některých amerických kinech v rámci oslav a celá trilogie se také objevila ve 4k Dolby Vision + Atmos na UHS Blu-ray discích a v online distribuci.

Značka Matrix zkrátka stále táhne a fanoušků má spoustu a tak není divu, že studio chystá čtvrtý díl. V něm se objeví znovu Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss, přičemž scénáře, režie i produkce se ujme Lana Wachowski (dříve Laurence Wachowski). Lan k tomu dodává: „Mnoho ideí, které jsme s Lilly (pozn. dříve Andrew Wachowski) během 20 let prozkoumali o naší realitě je dnes ještě více relevantních. Jsem velmi šťastná, že se postavy vrátí zpět k životu a já budu mít zase příležitost pracovat se skvělými přáteli.“

Datum uvedení „Matrixu 4“ do kin oznámeno nebylo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.