Hlavní navigace

Potvrzeno: Microsoft kupuje Mojang za 2,5 miliardy dolarů

16. 9. 2014

Sdílet

Nedávné zprávy se potvrdily a bylo oficiálně oznámeno, že společnost Microsoft koupí švédské herní studio Mojang, které stojí za populární sandboxovou hrou Minecraft. Obě strany se nakonec dohodly na částce 2,5 miliardy dolarů. Trojice zakladatelů odchází, nicméně většina ze zhruba čtyř desítek zaměstnanců bude pokračovat pod křídly Microsoftu. Týká se to i Jense Bergenstena, šéfvývojáře Minecraftu.

Podle zakladatele Markuse Perssona tak velký projekt jako Minecraft už potřebuje někoho v zádech. Microsoft se zase dušuje, že bude pokračovat v zajetých kolejích a úzké spolupráci s komunitou. Persson se nyní chce trochu stáhnout do ústraní a pracovat na menších projektech. „Nejsem podnikatel. Nejsem manažer. Jsem nerd a programátor,“ vysvětluje.

Zatímco o pokračování vývoje Minecraftu nemůže být pochyb, otazník visí nad dalšími projekty Mojangu, zejména karetní hře Scrolls (aktuálně v betaverzi). O jejich osudu prý zatím nebylo rozhodnuto. Také zatím nebylo upřesněno, zda akvizice nějak ovlivní linuxovou verzi Minecraftu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.