Hlavní navigace

Pozastavil Google aktualizace Nexus S kvůli problémům s bricknutými telefony?

29. 12. 2011

Sdílet

Před třinácti dny se objevila aktualizace pro telefony Nexus S na Android ICS, konkrétně verze 4.0.3. Mnoho uživatelů, včetně mě, šlo svůj telefon okamži­tě aktualizovat, ale někteří z nich, opět včetně mě, už z telefonu nedostali ani blik. U nás se tento problém moc nerozšířil, dokonce na něj nebylo upozorňováno na žádném českém fóru a kromě Roota ani na žádném českém serveru. Podle fóra na xda-developers.com jde ale o věc, které by se měla věnovat minimálně pozornost, protože se pár bricknutých Nexusů objevilo. Naštěstí se také objevil člověk s přezdívkou A­damOutler, který ví mnoho o procesorech Hum­mingbird, které se v Nexus S schovávají. Jelikož tento procesor dokáže za určitých podmínek komunikovat přes USB, je možné mu vnutit bootloader tímto způsobem a telefon včetně dat zachránit.

Z počátku jsem si myslel, že jsem udělal něco špatného při aplikování aktualizace, ale před pár dny se mi ozval člověk, kterému se stalo přesně to samé co mě. Dnes se mi Nexus S vrátil z reklamace s novou deskou a tak jsem začal pátrat, čím to mohlo být způsobeno. Během Vánoc Google pozastavil šíření nového Androida formou OTA aktualizace z důvodu špatné výdrže na baterie v některých oblastech. Vzhledem k tomu, že se bricknutých Nexusů objevilo v zahraničí víc než dost a mám potvrzeno, že se to stává i za použití oficiální recovery, dovolím si tvrdit, že za pozastavením aktualizací je něco víc než zkrácená doba výdrže na baterii.

Zatím rozhodně nedoporučuji aktualizaci aplikovat ručně. Raději si počkejte, dokud Google znovu nespustí její šíření přes OTA.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 12. 2011 11:38

  xpolish (neregistrovaný)

  OTA aktualizace probehla v normalu. Nizsi vydrz baterie jsem taky nezaznamenal proti gingerbread 2.3.6. U ics 4.0.3 ocenuji zejmena pripojeni bluetooth klavesnice bez dalsich 3rd party aplikaci.

 • 30. 12. 2011 9:08

  přesně tak (neregistrovaný)

  Taky žádný problém s mým telefonem. Vše děláno podle návodu stažením aktualizačního souboru (ne přes OTA).
  Vše proběhlo v pořádku a nyní vše funguje bez sebemenšího problému a pozorování nějakého negativního efektu, spíše naopak.
  Díky za ICS :-).

  Spíše bych u nějakého (neříkám u každého případu) hledal problém "mezi židlí a dotykovým dislejem":-).

 • 1. 1. 2012 6:24

  Roman (neregistrovaný)

  Asi před dvěma týdny jsem nainstaloval Ice Cream Sandwich. Všechno bylo v pohodě. OS je graficky pěkně zpracovaný a celkem svižný.

  Dnes, 1.1.2012 jsem se pokusil spustit zakoupenou aplikaci Langenscheidt Tschechisch Standard slovník a bohužel mi to napsalo: "Aplikace Tschechisch Standard bohužel přestala pracovat".
  Následoval restart telefonu, několikrát jsem se ji pokusil přeinstalovat, ale při každém spuštění mi to pořád píše výše uvedenou hlášku.

  Nevím přesně, jestli je to dáno upgradem na Android ICS, přechodem na nový rok (přičemž aplikace je placená full verze) nebo čím jiným.

  Pokud s tím máte někdo zkušenosti, prosím o radu. Nerad bych znovu platil 550 CZK jen kvůli nějaké chybě v systému nebo opomenuté maličkosti.

  P.S. Free aplikace Barcode scanner mi dnes napsala totéž, ale po aktualizaci na Android marketu zase běží normálně.

  Díky
  Roman