Příští týden se na Prague Lambda můžete zbavit některých zakořeněných „pravd“, které máte o programovacích jazycích. Projekční editace a její implikace – úterý 6. prosince 2016.
Václav Pech (JetBrains) vás provede alternativním světem, kde programovací jazyky není nutné parsovat, kde je můžete jen stáhnout z Internetu a jednoduše zasunout do vašeho IDE. Světem, kde máte veškeré možnosti upravovat si jazyky, které používáte.
Projekční editace dává neuvěřitelnou svobodu v tom, jak můžete vyjádřít svoje myšlenky. Váš kód můžete editovat jako text, tabulky, diagramy nebo cokoliv z toho. To je obzvláště užitečné v případě doménově specifických jazyků (DSL), Václav má připraveny ukázky z pojišťovnictví, vestavěný (embedded) software, bioinformatiky, obchodních systémů a legislativy. Dojde i na nepříjemnosti a problémy, které mohou projekční editory potkat při integraci.
Prague Lambda je meetup pro všechny, kdo se zajímají o nové programovací jazyky a techniky. Novinky můžete sledovat na twitteru pod značkou #praguelambda nebo se přihlásit k naší skupině na stránce meetup.com