Hlavní navigace

Pozvánka na InstallFest 2010

15. 2. 2010

Sdílet

InstallFest je již tradiční víkendový seminář pořádaný studentským klubem Silicon Hill. Letos se koná ve dnech 6. – 7. března 2010 ve školicím centru klubu na kolejích Strahov v Praze. Cílem semináře je představit možnosti současných open source technologií široké veřejnosti. Na základě výsledků ankety loňského ročníku bude tentokrát program věnován tématu „Sítě a bezpečnost“. Můžete se tedy těšit na přednášky, kde se dozvíte, jak jsou vaše data chráněna před nepřítelem.

Dozvíte se, jak si hrát v Linuxu s pokročilým síťovým nastavením či jak si napsat síťovou aplikaci. Pro náročnější uživatele je připravena přednáška o SELinuxu, DNSSEC, Linuxovém firewallu, zálohování a nebo třeba o tom, jak si v OpenSolarisu vytvořit virtualní sít pomocí zón. Pro začátečníky je přichystáno motivační demo s ukázkou, jak si lze systém nastavit podle svých představ. V přímé návaznosti bude následovat workshop, ve kterém si na virtualních strojích budou moci návštěvníci sami nainstalovat distribuci dle svého výběru (standardně Ubuntu) a naučí se základní práci se systémem.

Více informací, program a další podrobnosti naleznete na installfest.cz, kde je také registrační formulář. Registrace není povinná, ale výrazně pomůže s organizací akce.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky