Hlavní navigace

“Prague Hacks”, největší hackathon nad otevřenými daty Prahy

23. 4. 2015

Sdílet

Pražský geodata hackathon se konal 13. – 15. 6. 2014. Jeho cílem bylo otevřít pražská geodata komunitě IT nadšenců a otestovat jejich potenciál. Za méně než 48 hodin vzniklo 6 aplikací, analýz a prototypů, IPR také získal cennou zpětnou vazbu k technickému řešení. Podařilo se tak propojit komunitu geeků a úředníků a pomoci jim najít společnou řeč.

Podle organizátorů akce předčila očekávání, a proto se rozhodli uspořádat další. Ta nese označení „Prague Hacks“ a město tentokrát poskytne nejen geodata, ale i informace o dopravě, kriminalitě, volbách nebo územním plánu.

Událost se uskuteční ve smíchovském Node 5 o víkendu 12. až 14. června. V pondělí 8. června proběhne zahajovací orientační setkání. Zájemci se mohou hlásit na www.PragueHacks.cz​. Událost je otevřena komukoliv, nehledě na místo původu či schopnosti. Pracovním jazykem bude angličtina. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.