Hlavní navigace

Praha za rok bude hostit Open Source Summit, nástupce LinuxConu

18. 11. 2016

Sdílet

Linux Foundation ohlásila, že všechny své konference sdruží do jedné. LinuxCon CloudOpen a ContainerCon se nově budou konat zároveň v rámci akce zvané Open Source Summit. Příští rok se uskuteční celkem tři, a to postupně v Asii, Severní Americe a Evropě. Těšit nás může, že evropská část tentokrát připadla Praze. Open Source Summit se zde uskuteční od 23. do 25. října v hotelu Hilton.

LinuxCon se v Praze konal už v roce 2011. Jedná se o prestižní akce, které jsou však určeny především pro lidi z byznysu a významné vývojáře, nikoliv řadové členy open-source komunity. Tomu odpovídá i cena vstupu, která se na posledním LinuxConu v Berlíně pohybovala kolem tisíce dolarů.

(Zdroj: ZDNet)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 11. 2016 12:16

  Pavel Šimerda

  „LinuxCon se v Praze konal už v roce 2011.“

  To byl první evropský ročník, na který všichni vzpomínají.

  „Jedná se o prestižní akce, které jsou však určeny především pro lidi z byznysu a významné vývojáře, nikoliv řadové členy open-source komunity.“

  Může tam přijít kdokoli, kdo vysolí peníze nebo si jinak zajistí vstup. A jsou to docela zajímavé akce, i když si myslím, že se to třeba s FOSDEMem, kde je vstupné dobrovolné, nedá absolutně srovnat. Ale to je o tom, co koho baví víc, už jsem narazil na lidi, které komunitnější akce jako FOSDEM nebaví. Mně přijde stokrát lepší už jenom proto, že vím, koho tam potkám, a můžu kohokoli pozvat, zatímco na LinuxCon a spol si spousta lidí nezajistí financování.

  „Tomu odpovídá i cena vstupu, která se na posledním LinuxConu v Berlíně pohybovala kolem tisíce dolarů.“

  Proti tomu byl první ročník (v Praze) za cenu takřka lidovou. Byl jsem ještě v Edinburghu a Dusseldorfu a bylo to fajn, ale pro tolik peněz z vlastní kapsy navrch k cestě a ubytování bych asi hledal jiné uplatnění.

 • 21. 11. 2016 7:35

  Saljack

  1000 $ my opravdu prijde uplne mimo. Ocekaval bych cenu 100 - 200 $.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.