Hlavní navigace

Právnická firma zakazuje prohlížení kódu svého webu

19. 10. 2007

Sdílet

Právnická firma, která se zabývá především autorskými zákony, se rozhodla posunout hranice práva ještě o kus dále. Na svém webu totiž uvádí licenci, pod kterou je možno stránky prohlížet. Ta mimo jiné zakazuje zobrazování HTML kódu. Konkrétně se v licenci uvádí: „Také vlastníme všechen kód, včetně HTML a veškerého obsahu. Možná víte, že je možno HTML kód zobrazit ve standardním prohlížeči. Nedovolujeme vám ale tento kód prohlížet, protože jej považujeme za naše intelektuální vlastnictví podle autorského zákona. Nejste proto oprávněn jej prohlížet.“

Zda to firma myslí vážně nebo chce jen poukázat na absurditu některých licencí, není zatím jasné. Licenční ujednání ale dále zakazuje například odkazovat na stránky, kopírovat z nich jakýkoliv obsah nebo se odkazovat na vlastníka stránek jeho jménem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 10. 2007 10:31

  bez přezdívky
  Asi nechteji, abychom videli same <b>, <br /> a podobne, viz:

  <li class="comments"
  ><a name="c128"></a>
  <h4><b>Show them how you feel</b>
  by <b>brwyatt</b> on Oct 17th, 2007 @ 2:50pm</h4>
  <p>use their contact form to tell them how pissed you are (anon of course, cause they would probably sue you for using your right to free speech without permission) <a href='http://www.cybertriallawyer.com/legal-matter' rel="nofollow"> http://www.cybertriallawyer.com/legal-matter</a>....<br />
  <br />

  Hlavne se na ten kod nedivejte ;)
 • 19. 10. 2007 10:42

  LS_999 (neregistrovaný)
  Hmmm, to by museli napred dokazat, ze se nikde neinspirovali
  (nekopirovali), aby to
  mohli prohlasovat za sve dusevni vlastnictvi ... vsadim boty,
  ze se da najit 1000000 stranek s velmi podobnou
  anebo identickou strukturou kodu
  (nepocitaje obsah textu). Takze muzu tvrdit,
  ze to z tama opsali...

  Pozooor, ted jsem vynalezl, ze tecka na konci vety je me dusevni
  vlastnictvi. Kdo to bude pouzivat, toho zazaluju:)
 • 19. 10. 2007 10:44

  LS_999 (neregistrovaný)
  Kdyby nic, tak fragmenty kodu budou urcite podobne...

  A ted jsem jeste vymyslel odstavec. Kdo opise z meho textu pouzivani odstavcu, toho zazaluju:)
 • 19. 10. 2007 11:39

  McBig (neregistrovaný)
  Tento prispevek je pod licenci, ktera zakazuje vsem krome autora jakoli zpravovavat tento text, tedy mate zakazano ho kopirovat, zobrazovat i cist !!
  Kdo toto licenci porusi, bude souzen o poruseni licencnich podminek. Pokuta, jenz bude vymahana bude od 10.000 Kc do 1.000 €

  Tak a ted se opovazte to nekdo cist ! :D
 • 19. 10. 2007 14:23

  vd (neregistrovaný)
  Vymyslel jsem elektron. Kdo tuto částici bude používat k jakémukoliv účelu bude o hlavu kratší.
 • 22. 10. 2007 20:30

  repulsive (neregistrovaný)
  stanovené sankce za použití tvého oduševnělého příspěvku jsou neplatné, protože jejich interval je definován nekonzistentně (jednotky)
 • 19. 10. 2007 11:10

  Jirka Wolny (neregistrovaný)
  Jsem majitelem obrazu. Umístím ho doprostřed Václaváku. Je to moje vlastnictví, takže kdo se na něj koukne, toho zažaluju.
 • 19. 10. 2007 11:13

  pasmen (neregistrovaný)
  Oni ti nezakazuji, aby ses koukal na jejich stranky, ale na zdrojaky. Stejne tak nemuzes zakazat nekomu, aby se koukal na tvuj obraz, ale uz mu treba muzes zakazat, aby zkoumal jakymi technikami a za pouziti jakych barev byl namalovan.
 • 19. 10. 2007 11:23

  Pepa (neregistrovaný)
  Ne, nemůžeš. Můžeš mu zakázat vytvářet stejná či odvozená díla z tvého obrazu, ale nemůžeš mu zakázat dívat se na veřejně vystavený obraz a studovat ho (z dálky, nikoliv v přímém kontaktu).
 • 19. 10. 2007 11:48

  Petr Krčmář
  Můžeš mu zakázat vytvářet stejná či odvozená díla z tvého obrazu

  To bych netvrdil. Cituji z § 30 Autorského zákona 398/2006 Sb.:

  (1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

  (2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

  (4) Rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného zhotovená pro osobní potřebu fyzické osoby podle odstavce 1 musí být jako taková vždy zřetelně označena.

  (5) Rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného zhotovená pro osobní potřebu fyzické osoby podle odstavce 1 nesmí být použita k jinému než tam uvedenému účelu.

  Takže jako fyzická osoba si můžu napodobeninu nebo kopii udělat, pokud ji zřetelně označím jako napodobeninu (aby nebyla 20x Mona Lisa jako v Císařově pekaři). A žádná licence mi v tom zabránit nemůže, protože licence nemůže jít za hranice zákona.

 • 19. 10. 2007 11:53

  JardaP (neregistrovaný)
  Ovsem HTML je jaksi nastrojem k vytvoreni tech stranek. Stranka a odpovidajici zdrojak jsou jaksi to same, jen jinak napsane. Cili pokud chteji, aby se jim na to nikdo nekoukal, at si vytvori stranky bez pouziti HTML. Muzou si to dat treba na ftp server ve forme obrazku, pokud potrebuji dynamicke stranky, mohou si to zaridit jejich objednavanim u sekretarky e-mailem a po telefonu.
 • 19. 10. 2007 13:12

  BK (neregistrovaný)
  Jenže rozdíl mezi html zdrojákem a textem zobrazeným v prohlížeči je jen to, co s tím udělá váš prohlížeč. Tj. když si za prohlížeč zvolíte telnet na port 80, tak ten zdroják nijak interpretovat nebude a zobrazí ho jako html kód.
 • 19. 10. 2007 15:25

  Jirka Wolny (neregistrovaný)
  Jenže webová stránka = její zdroják. Na webu mají zveřejněný jen zdroják, nic jiného. Na webovou stránku se dostanu jen tak, že si stáhnu z webu zdroják stránky a zanalyzuju jej (obvykle pomocí webového prohlížeče, méně často pomocí skriptu, výjimečně se do něj kouknu přímo).
 • 19. 10. 2007 11:24

  anonymní
  Na jednu stranu takovou licenci chapu, nebod html kod, je v podstate zdrojovy kod popisujici zobrazeni stranky v internetovem prohlizeci. Na druhou stranu, format html je jeden z nejpouzivanejsich /teda asi nejpouzivanejsi vubec/ formatu na svete. A pozadovat za autorske format odstavce pomoci <p> nebo <div> je absurdni, bo bych takhle mohl za autorske povazovat formatovani dokumentu tisteneho na psacim stroji.

  Ano je to velmi tenka hranice mezi zdrojovym kodem, umeleckym dilem a verejnymi daty, ktere jsou majitelem uverejneny. Cele je to postavane na absurditach patentu atd. Na druhou stranu, je zrejme ze i autrsky zakon, muze pusobit problemy.

  Problem ovsem je, ze nektery javasrtipt kod a nektere html/css "IE ochcavky" a podobne, jsou velmi narocne na vytvoreni. Clovek cas od casu stravi velke chvile pri badani po tom, jak prohlizece onu vlastnost vlastne inerpretuji. Takze osobne bych uvital cosi jako "binarni javascript", ktery by prohlizece umeli interpretovat (ono by mozna stacilo ho jen zabalit). V takovem pripade by bylo prokazatelne, ze zlodej kodu musel prekonavat nejakou ochranu, musel vynalozit nejake "vetsi" usili na zjisteni zdrojoveho kodu. Tak tomu muze byt napr. i v php.

  Osobne, pokud bych toto chtel resit /a obcas ojedinele to i delam/ staci kod prohnat necim nechutnym, co me odstrani komentare, mezery a tabulatory slouzici pro formatovani kodu, zmeni rozumne nazvy na nejake paskvily (user_id -> hh88LL_k) a pod. Zlodeji to pak rozhodne stizim pouziti kodu. U html me to ale zatim nikdy fakt nenapadlo.
 • 19. 10. 2007 11:27

  McBig (neregistrovaný)
  Uzivatel si nepral zustat v anonymite, jen ta check na xhtml chyby me tu prezdivku nejak vyrazilo :(
 • 19. 10. 2007 11:44

  bez přezdívky
  Kdyžtak packed JavaScript už existuje. Hlavní účel je sice zmenšit velikost kódu, ale jeho čtení spolehlivě zabrání taky.
  Co se týče HTML/CSS věcí, vymýšlením různých způsobů jak obejít slavné chyby v prohlížečích jsem opravdu strávil dost času, většinou s nemalou pomocí různých blogů nebo odborných webů. Takže mám taky pochopení pro ostatní, kteří zrovna nemůžou strávit noc nad rozběháním svého kódu v IE6 :-)

  Btw. dost možná je to té od bandy právníků zajímavá akce, jak se zviditelnit :-)
 • 19. 10. 2007 11:30

  anonymní
  Ja nevim, mne to prijde jako nebetycna pitomost. Prece kdyz vystavim na web nejake stranky, tak tam prece vystavuju jenom ten kod s tim, ze prenechavam navstevnikovi jeho interpretaci.
 • 19. 10. 2007 15:52

  Pavel Tišnovský
  Zlatý podporovatel
  jeste by meli zazalovat kazdeho, kdo bude mit na svem DNS jejich IP adresu. Teprve pote, az vsichni odstrani DNS zaznamy, bude jejich web dokonaly.

  nebo jeste lepe - muzou zakazat, aby se IP jejich serveru objevilo v routovacich tabulkach.
 • 19. 10. 2007 16:50

  edois (neregistrovaný)
  nejlepsi by bylo, kdyby si ty stranky rozjeli jenom nekde na intranetu a neotravovali s tim normalni lidi.. co se da rict, proste pravnici..
 • 19. 10. 2007 12:31

  Jirka (neregistrovaný)
  "... nebo se odkazovat na vlastníka stránek jeho jménem"

  ten, jehoz jmeno se nevyslovuje
  ... kde jsem to jen slysel :)
 • 19. 10. 2007 16:10

  Miloš (neregistrovaný)
  Autorská práva se vztahují na HTML stránku jako na celek a nelze jinak zacházet s obsahem a jinak s formátovacími tagy. Absurdnost takového postoje obzvláště vynikne v případě, kdy HTML kód necháte vytvořit WYSIWIG editorem. Pokud nechtějí, aby jejich stránky byly veřejné, proč je umísťují na veřejný web? A stejné je to i s odkazy. Odkaz není totéž, jako zkopírování cizí stránky do své. Na druhou stranu - je dobře, že se potenciální zákazník včas dozví, že právnící této firmy stojí za prd a autorským právům vůbec nerozumí. Lépe to opravdu zvýraznit nemohli.
 • 19. 10. 2007 23:09

  zputnik (neregistrovaný)
  Myslím, že každý, kdo jen očkem nahlédl na jejich skvělý zdrojový kód, pochopil, o co tu opravdu jde a proč zakazují se na něj dívat. Je to dobrý tah, minimálně uspoří finance na trochu obstojnější web... standing ovation. ;o)

  btw: už jen při pohledu na design jejich stránek, jsem se musel ovládat, ať jim "neukradnu" nějakou vychytanou grafickou či estetickou fičurinku.

  Svatá prostoto... kam ten svět spěje? ;o)
 • 20. 10. 2007 13:09

  anonymní
  <html>
  <head>
  <base href="http://www.cybertriallawyer.com/">

  <title>Internet Lawyer, Trademark Infringement Lawyer, Domain Name Dispute Specialist!</title>
  <meta name="DESCRIPTION">  <meta name="KEYWORDS" content="dozier internet law, dozier internet law pc, dozier lawyer, dozier internet, internet lawyer, internet lawyers, interent attorney, internet attorneys, john dozier, john w dozier, john w dozier jr">
  <meta name="y_key" content="1dfad02220b8c67b"> <!-- for yahoo authentication -->
  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
  <meta name="generator" content="Adobe GoLive">

  <script type="text/javascript" language="JavaScript" src="/imageswap_js"></script>
  <csactions>
  <csaction name="BF50B80B1" class="Open Popup Lite" type="onevent" val0="PopUp1" val1="680" val2="524" val3="true" val4="false" val5="false" val6="false" val7="false" val8="false" val9="false" val10="true" val11="" val12="" val13="#" val14="qtvr.html" val15="false" urlparams="14,15"></csaction>
  </csactions>
  <csscriptdict>
  <script type="text/javascript"><!-- function csclickreturn () { var bagent bappname if ((bappname.indexof("explorer")>= 0) && (bAgent.indexOf("Mozilla/3") >= 0) && (bAgent.indexOf("Mac") >= 0))
  return true; /* dont follow link */
  else return false; /* dont follow link */
  }
  CSStopExecution=false;
  function CSAction(array) {return CSAction2(CSAct, array);}
  function CSAction2(fct, array) {
  var result;
  for (var i=0;i<array.length;i++) { if(csstopexecution) return false; var aa if (aa null) ta array; for(var j=1;j<aa.length;j++) if((aa[j]!=null)&&(typeof(aa[j])=="object")&&(aa[j].length==2)){ if(aa[j][0]=="VAR"){ta[j]=CSStateArray[aa[j][1]];} else{if(aa[j][0]=="ACT"){ta[j]=CSAction(new array(new string(aa[j][1])));} else ta[j]=aa[j]; } result=aa[0](ta); result; csact object; // openpopuplite 2.0.1 action by nate baldwin, www.mindpalette.com, copyright 2004 (typeof mpstoreopenwin2 "undefined") array(); function mpopenpopuplite(action) posx posy (action[4] true) (action[16] action[2] action[3] for (i=5; i<12; i++) action[i] true ? : windowoptions idth=" + action[2];
  windowOptions += " height=" + action[3];
  windowOptions += " resizable=" + action[11];
  windowOptions += " scrollbars=" + action[5];
  windowOptions += " menubar=" + action[6];
  windowOptions += " toolbar=" + action[9];
  windowOptions += " directories=" + action[7];
  windowOptions += " location=" + action[10];
  windowOptions += " status=" + action[8];
  windowOptions += " left=" + posX;
  windowOptions += " top=" + posY;
  var thisPopup = window.open(action[15], action[1], windowOptions);
  MPStoreOpenWin2[action[1]] = thisPopup;
  if (action[14] != " && action[14] !=(Empty reference!)") window.location //-->

  // --></script>
  </csscriptdict>
  <csactiondict>
  <script type="text/javascript"><!-- csact[/*cmp*/ 'bf50b80b1'] array(mpopenpopuplite,'popup1',680,524,true,false,false,false,false,false,false,true,'','',/*url*/ '#',/*url*/ 'qtvr_html',false); // --></script>
  </csactiondict>

  <link rel="stylesheet" href="/Dozier_css">
  </head>


  <body bgcolor="#FFFFFF" background="/common/DL_bg.gif" leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0" onload="MM_preloadImages('/buttons/DLB_attorneys_1.gif','/buttons/DLB_consultation_1.gif','/buttons/DLB_contact_1.gif','/buttons/DLB_counsel_1.gif','/buttons/DLB_lawsuit_1.gif','/buttons/DLB_letter_1.gif','/buttons/DLB_subpoena_1.gif')">
  <a name="top"></a>
  <table cellspacing="0" class="mainHead">
  <tr>
  <th><a href="/"><img src="/common/DL_r1c1.gif" width="200" height="39" border="0" alt="Dozier Internet Law P. C." /></a></th>
  <td>The Lawyers for Internet Business</td>
  </tr>
  </table>
  <table width="100%" class="newNav" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
  <tr>
  <th scope="row"><a href="/"><img src="/common/DL_r2c1.gif" width="200" height="18" border="0" alt="" /></a></th>
  <td class="button"><a href="/domainers">Domainers</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/seos">SEOs</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/affiliates">Affiliates</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/mailers">Mailers</a></td>
  <td> </td>
  <td class="edge"> </td>
  </tr>
  <tr>
  <th scope="row"><img src="/common/spacer.gif" width="200" height="18" border="0" /></th>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/registrars">Registrars</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/new-media">New Media</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/retailers">Retailers</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/marketers">Marketers</a></td>
  <td class="edge"> </td>
  </tr>
  <tr>
  <th scope="row"><img src="/common/spacer.gif" width="200" height="18" border="0" /></th>
  <td class="button"><a href="/pro-athletes">Pro Athletes</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/hosts">Hosts</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/developers">Developers</a></td>
  <td> </td>
  <td class="button"><a href="/municipalities">Municipalities</a></td>
  <td> </td>
  <td class="edge"> </td>
  </tr>
  </table>
  <table cellspacing="0" id="main">
  <tr>
  <td class="leftnav">

  <table cellspacing="0" class="sideNav">
  <tr>
  <th>
  <img src="common/DL_r3c1.gif" width="200" height="13" alt="" />
  </th>
  </tr>

  <tr>
  <td class="content">


  <p class="sideB"><a href="/attorneys">Our Attorneys and Professionals</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/contact-us">Contact Us</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/consultation">Do I Need Legal Counsel?</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/local-counsel">Do I Need Local Counsel?</a></p>  <hr align="left" />

  <p class="sideB" style="color:blue;">Learn what to do:</p>
  <p class="subside">><a href="/lawsuit">Lawsuit</a></p>
  <p class="subside">><a href="/lawyer-letter">Legal Letter</a></p>
  <p class="subside">><a href="/subpoena">Subpoena</a></p>

  <hr align="left" />

  <p class="sideB"><a href="/affiliate-disputes">Affiliate Disputes</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/affiliate-disputes">Affiliate Disputes Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/affiliate-disputes">PPC Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/commercial-email-spam">Commercial Email/Spam Defense</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/commercial-email-spam">Commercial Email Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/contract-disputes">Contract Disputes</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/contract-drafting-negotiation">Contract Drafting and Negotiation</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/contract-drafting-negotiation">Contract Drafting and Negotiation Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/copyright-infringement">Copyright Infringement</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/copyright-infringement">Copyright Infringement Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/copyright-infringement">Copyright Registration Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/criminal-defense">Criminal Defense</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/criminal-defense">Criminal Defense Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/defamation">Defamation</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/defamation">Online Defamation Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/domain-name-disputes">Domain Name Disputes</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/domain-name-disputes">Domain Name Disputes Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/hacking-unauthorized-access">Hacking/Unauthorized Access</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/internet-business-startup">Internet Business Startup</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/internet-business-startup">Internet Startup Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/internet-business-startup">Lawsuit Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/internet-business-startup">Patent Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/internet-business-startup">Data and Information Security Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/trade-secret-misappropriation">Trade Secret Misappropriation</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/trademark-infringement">Trademark Infringement</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/trademark-infringement">Trademark Infringement Advice</a></p>
  <p class="sideB"><a href="/website-audits-agreements">Website Audits/Agreements</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/website-audits-agreements">Website Contract Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/website-audits-agreements">Privacy Policy Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/website-audits-agreements">User Agreement Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/website-audits-agreements">High-Risk Environment Advice</a></p>
  <p class="subside">> <a href="/website-audits-agreements">Data and Information Security Advice</a></p>
  </td>
  </tr>

  </table>  </td>
  <td class="mainbody">
  <img src="/common/spacer.gif" width="500" height="10" />


  <p><h1> We Protect the Reputations and the Intellectual Property of Businesses on the Web.</h1></p>  <p>Our firm has handled 252 legal matters in the past two years in the following areas with a special emphasis on <a href="http://www.cybertriallawyer.com/scofflaw-bloggers">blogger misconduct.</a> </p>  <ul><li>Defamation</li>

  <li>Copyright Infringement</li>

  <li>Trademark Infringement</li>

  <li>Unauthorized Access/Hacking</li></ul>

  <p>John W. Dozier, Jr. is AV peer review rated by Martindale-Hubbell, the highest rating available showing that an attorney has reached the height of professional excellence and is recognized for the highest levels of skill and integrity. He was honored as a "Legal Elite for 2007" in intellectual property through a peer selection process of the Virginia Bar Association and Virginia Business Magazine, and is recognized through peer review as a "Super Lawyer" in the law of the Internet. He founded his first venture fund backed, award winning e-commerce and Internet company in 1994, when there were reportedly less than 1,000 websites in the world. He advocates on behalf of businesses. John also has his own column on Internet law in Practical E-Commerce magazine. Mr. Dozier and Mr. Morris have seated over 60 jury trials, and tried hundreds of bench trials to verdict.</p>  <p><ul><li>Mr. Dozier discussed blogger liability this week on the morning news show of Silicon Valley's KSRO Radio.</li>

  <li>Mr. Dozier spoke in San Francisco at OnlineMarketWorld last week on avoiding defamation, copyright and related liabilities for user generated content in the Web 2.0 world.</li>

  <li>The firm releases <a href="http://www.cybertriallawyer.com/dozier-internet-law">latest comment</a> on "Public Citizen" debate concerning "scam reporting" websites.</li>

  <li>Court finds that <a href="http://www.bailii.org/ew/cases/EWHC/Ch/2007/111.html"> attorney letter protected by copyright laws and publication to gain an advantage in litigation is not fair use.</a></p>  <p><p class="bodyI">VIDEO: "I'm here with John W. Dozier, Jr., who is a pioneer in Internet law..." </p>  <p><a href="<object width=" 25" height="353"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dLMrXa-WzwY"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dLMrXa-WzwY" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="353"></embed></object>

  </a>  <p><strong>Visit Mr. Dozier's <a href="http://johndozierjr.typepad.com/my_weblog">blog on the past, present and future of online law.</a></strong></p>  </p>  <table cellspacing="0" id="superlawyer">

  <tr>

  <td class="sl_content">

  <p class="sl_copy"><a href="/articles/DL_SuperLawyer2006.pdf"><img src="/common/DL_superlawyer_thumb.png" width="102" height="131" border="0" align="left" /></a>  <strong>John "Bull" Dozier: Entrepreneur, Technologist, Hired Gun and Founder of Dozier Internet Law, PC.</strong>

  <p class="sl_copy"><strong><a href="/articles/DL_SuperLawyer2006.pdf">Click Here to Download the Full Article</a></strong></p>  </td>

  </tr>

  </table>

  <h2>Dozier Internet Law is a one stop online attorney, web attorney, internet attorney, and website attorney.</h2>  <h3>Many pick us to solve an online legal issue, so whether you think of us as your online attorneys, online lawyers, internet lawyers, internet attorneys, web attorneys, or even e-commerce attorneys, also think of us as YOUR lawyers when an internet legal issue arises.</h3>  <!-- body copy starts here -->  <p><h2>CV, BV and AV are registered certification marks of Reed Elsevier Properties Inc., used in accordance with the Martindale-Hubbell certification procedures, standards and policies. The information on this site is not intended to constitute legal advice and communication via email, telephone, or in writing with an attorney does not constitute the creation of an attorney-client relationship until a formal, written legal retainer agreement is signed. We rarely set forth case results on this site because of lawyer ethics considerations. Sometimes we will link to a decision involving our law firm. Whatever the reference to legal results in a particular matter, please understand that case and matter results depend upon a variety of factors unique to each such case or matter, and prior case or matter results do not predict or guarantee a similar result in future cases or matters. John W. Dozier, Jr. is the responsible attorney for this website, which is "Attorney Advertising."</h2></p>
  </td>
  <td class="rightnav"><img src="/common/spacer.gif" width="270" height="1" />

  <table cellspacing="0" class="qtvr">
  <tr>
  <td>
  <p class="sideB"><img src="/common/DL_qtvr_thumb.gif" width="50" height="50" border="0" align="left" /><a href="#"><strong onclick="CSAction(new Array(/*CMP*/'BF50B80B1'));return CSClickReturn()" csclick="BF50B80B1">Click here to see our offices!</strong></a></h3>
  <p class="sideI">This panorama requires<br />free <a href="http://www.apple.com/quicktime/download/" target="_blank">QuickTime</a> to view.</p>
  </td>
  </tr>
  </table>
  <hr width="200" align="left" />

  <table cellspacing="0" class="qtvr">
  <tr>
  <td>
  <div id="events">
  <ul>
  <li><strong>HostingCon</strong><br />
  Chicago, July 24 - 25, 2007 </li>
  <li class="off"><strong>Search Engine Strategies</strong><br />
  San Jose, August 21 - 22, 2007 </li>
  <li><strong>Online Market World</strong><br />
  San Francisco, October 3 - 5, 2007 </li>
  <li class="off"><strong>ISPCON</strong><br />
  San Jose, October 16 - 18, 2007 </li>
  <li><strong>Ad:Tech</strong><br />
  New York, November 5 - 6, 2007 </li>
  <li class="off"><strong>PubCon/Webmaster World</strong><br />
  Las Vegas, December 5 - 6, 2007 </li>
  </ul>
  </div>
  </td>
  </tr>
  </table>

  <table cellspacing="0" class="qtvr">
  <tr>
  <td class="button">
  <a href="/copyright-infringement-warning"><img src="/common/DL_copyright_btn.gif" alt="Dozier Internet Law, P.C. Warning" width="188" height="43" border="0" /></a>
  <p class="freebutton"><a href="/copyright-warning-signup">Click Here to Get this Button<br />for Free</a></p>
  </td>
  </tr>
  </table>

  <hr width="200" align="left" />


  <table cellspacing="0" class="qtvr">
  <tr>
  <td>

  <p class="mp3B"><a href="/articles/blogging_law.mp3"><img src="/common/DL_mp3.gif" width="32" height="32" align="left" border="0" />Law of Blogging Podcast</a></p>
  <p class="mp3I">File size: 6.9MB</p>
  </td>
  </tr>
  </table>
  <hr width="200" align="left" />

  <table cellspacing="0" class="qtvr">
  <tr>
  <td>
  <p class="mp3B"><a href="/common/DL_NAC_interview.mp3"><img src="/common/DL_mp3.gif" width="32" height="32" align="left" border="0" />Radio interview with <em title="http://www.nativeamericacalling.com">Native America Calling</em>. "My Space or Your Space".</a></p>
  <p class="mp3I">Date Aired -- 3/27/06. File size: 37.5MB</p>
  </td>
  </tr>
  </table>
  <hr width="200" align="left" />


  <table cellspacing="0" class="rightside">
  <tr>
  <th>

  <!-- <img src="/common/image3.jpg" width="200" height="200" alt="Dozier Internet Law P. C.">
  -->
  </th>
  </tr>

  </table>

  </td>
  <td class="100"> </td>
  </tr>
  </table>
  <p>&nbsp</p>
  <table width="100%" height="50" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
  <tr>
  <td><img src="/common/spacer.gif" width="230" height="50" alt="Dozier Internet Law P. C." /></td>
  <td width="500" valign="top" class="footer">
  <p><img src="/common/spacer.gif" width="500" height="1" alt="" /></p>
  <hr width="320" align="left" />
  <p><a href="#top">Return to the Top</a> | <a href="/">Home</a> | <a href="/attorneys">Attorneys and Professionals</a> | <a href="/consultation">Consultation</a><br /><a href="/contact-us">Contact Us</a> | <a href="/local-counsel">Do I Need Local Counsel?</a> | <a href="/sitemap">Site Map</a> | <a href="/user-agreement">User Agreement/Privacy Policy</a> | <a href="/admin">Administration</a> (authorization required)</p>

  <p class="footer"> © Copyright 2001-2007. All Rights Reserved. Dozier Internet Law, P.C.</p>
  </td>
  <td width="100%"> </td>
  </tr>
  </table>
  <p>&nbsp</p>
  <script src="http://www.google-analytics.com/urchin.js" type="text/javascript">
  </script>
  <script type="text/javascript">
  _uacct = "UA-294347-1";
  urchinTracker();
  </script>
  </body>
  </html>

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.