Hlavní navigace

Pražský geodata hackathon - případová studie

19. 3. 2015

Sdílet

Pražský geodata hackathon se konal 13. – 15. 6. 2014. Jeho cílem bylo otevřít pražská geodata komunitě IT nadšenců a otestovat jejich potenciál. Za méně než 48 hodin vzniklo 6 aplikací, analýz a prototypů, IPR také získal cennou zpětnou vazbu k technickému řešení. Podařilo se tak propojit komunitu geeků a úředníků a pomoci jim najít společnou řeč. Hackathon byl jedním z impulsů k otevření pražských geodat, které je plánované na začátek dubna. Již nyní funguje testovací přístup k databázi.

Podle organizátorů akce předčila očekávání, a proto se rozhodli sdílet jejich zkušenosti ve stručné případovce. Pro ty, kdo přemýšlí, že by uspořádali podobnou akci, vytvořili navíc praktický manuál s názvem ‚Data Hackathon – krok za krokem‘. Oba texty jsou pod licencí Creative Commons BY-SA 3.0.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.