Hlavní navigace

Přednáška Honzy Krále na téma Django a Google App Engine

7. 5. 2010

Sdílet

Přijďte na další přednášku Unicorn College Google User Group, na které Honza Král představí Django s možností deploymentu na Google App Engine. Honza má s Djangem poměrně rozsáhlé praktické zkušenosti z doby, kdy pracoval jako Software Architect pro Centrum.cz, a je jedním z core vývojářů Django projektu.

Django je webový MVC framework napsaný v jazyce Python, a vzhledem ke své značné rozšířenosti a oblibě je často při výběru frameworku pro Python aplikace na Google App Engine první volbou. Základní myšlenky Django jsou velmi blízké frameworku Ruby on Rails, který se používá na Unicorn College pro výuku webových technologií a MVC architektury. Značná podobnost obou technologií způsobuje, že zasahují stejnou cílovou skupinu, ale zároveň jsou v detailech natolik odlišné, aby si na obou stranách vytvořily skalní příznivce.

S nástupem Google App Engine získává Django další výhodu v podobě velmi zajímavé cílové platformy, jejíž obdoba pro jazyk Ruby je zatím v nedohlednu. Masovému rozšíření Google App Engine platformy mezi Django vývojáři zatím bránila odlišnost datové vrstvy, která je způsobená použitím nerelační databáze Google Datastore. Spousta lidí vkládá velké naděje do projektu Django-nonrel, který by měl zpřístupnit nativní datovou vrstvu Django na nerelačních databázích.

Pokud vás tedy zajímá Django, nerelační databáze a Google App Engine, tak určitě přijďte 12.5. na Unicorn College.

Po akci bude následovat tradiční neformální posezení s přednášejícím v blízké hospodě „Kapslovna“. Doporučená konverzační témata pro tento večer jsou Django vs. Rails, Ruby vs. Python, a Relační vs. NoSQL databáze. Vstup je zdarma, ale registrujte se prosím.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky