Hlavní navigace

Přednáška na téma „vpsFree.cz: když komerční přístup nestačí“

4. 6. 2015

Sdílet

Zítra, 5. června 2015, v 19:00 proběhne v pražském brmlabu přednáška s názvem vpsFree.cz: Když komerční přístup nestačí. Přednášet bude současný předseda spolku vpsFree.cz, Pavel Šnajdr. Slovy přednášejícího:

Žijeme v době všemožných hypů okolo cloudu, kdy je trendem vzdávat se kontroly nad svými daty. Žijeme v době, kdy je zvykem nechat složitější práci na ostatních i za cenu ztráty kontroly nad celým procesem. Spolek vpsFree.cz je jedním z alternativních přístupů k věci, snažíme se si navzájem poskytnout virtuální infrastrukturu co nejotevřenějším způsobem, jak to jen jde. Mým cílem Vám bude ukázat, jak to celé vzniklo, projít zajímavé aspekty technologií, které používáme a načrtnout něco jako návod, jak podobnou organizaci založit pro jakýkoliv účel, kde podle Vás komerce selhává. Závěrem doufám, že se nám podaří vyvolat plodnou diskuzi na celé toto téma – čekal bych, že to bude na celé přednášce ta nejzajímavější část.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.