Hlavní navigace

Přední vývojář KDE: končím s Ubuntu!

5. 11. 2013

Sdílet

Je veřejným tajemstvím, že situace mezi komunitou Ubuntu a open source obecně není ideální. Před několika týdny ji navíc ještě vyostřil Mark Shuttleworth, když oponenty zobrazovacího serveru Mir přirovnal k „Tea Party“. Teď se s ještě ostřejším prohlášením ozval Martin Gräßlin, jeden z předních vývojářů grafického prostředí KDE.

Oznámil, že už nebude spolupracovat na projektu Ubuntu, podstatně omezí komunikaci s jeho členy a vůbec už se při komentování jeho aktivit nebude držet na uzdě, jak to dělal doposud. Důvody se netýkají jen výroků, ale i praxe. Gräßlin tvrdí, že Ubuntu rozsévá atmosféru strachu a tlačí vývojáře do věcí, které dělat nechtějí.

„Zjistil jsem, že už není možné kritizovat Ubuntu/Canonical za jejich technická rozhodnutí a nesouhlasit s nimi. Mnoho uživatelů si zřejmě myslí, že Ubuntu je náboženství a Canonical nemá žádnou chybu. Když kritizujete technické rozhodnutí, jste kacíř a svatá inkvizice vás chce upálit. Ubuntu ztratilo svůj smysl. V této komunitě již žádnou lidskou vlídnost nenaleznete,“ píše Gräßlin v dlouhém prohlášení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.