Hlavní navigace

Přejde Ubuntu na GNOME Shell?

11. 8. 2010

Sdílet

Server derStandard.at vyzpovídal Jona Bacona, který se ve společnosti Canonical stará o komunitu vývojářů z celého světa. Krátký rozhovor se točí především okolo nového GNOME. Bacon tvrdí, že Canonical nechce v žádném případě udělat vlastní fork GNOME a že firma vlastně ještě ani neví, jestli nasadí GNOME Shell. To se má rozhodnout až na summitu vývojářů v říjnu. Zatím to ale vypadá tak, že vývojáři chtějí ještě nějakou chvíli vylepšovat starší řadu GNOME, která je prověřená a dobře přijímána uživateli.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2010 14:19

  Ferda (neregistrovaný)

  Ať vydaj Gsubuntu (Gnome Shell Ubuntu). :-) Když už mají Kubuntu, Xubuntu, … bude to jen další do sbírky.

 • 11. 8. 2010 17:36

  mobilni uzivatel (neregistrovaný)

  Nevdim zadny duvod vytvaret dalsi verzi obsahujici navic jen gnome shell, ktery navic urcite bude/je (?) v repozitarich. Verze Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu pri nemoznosti vyberu desktopoveho prostredi maji smysl, jelikoz ne kazdy jich chce mit na jednom pc vice, nebo instalovat jedno a pak instalovat to, ktere chce a „puvodni“ odstranovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.