Hlavní navigace

Překladač Google pro mobilní zařízení je ještě chytřejší

14. 1. 2015

Sdílet

Z původně jednoduché aplikace Překladač Google se časem stal komplexní pomocník, zejména na cesty. Nyní Google uvolnil aktualizaci mobilních verzí pro Android a iOS, která překlad ještě zrychluje. Dosud aplikace nabízela možnost vyfotit text (např. ceduli) a následně jej přeložit. To už není třeba, na oblast s textem stačí prostě namířit fotoaparát a překlad proběhne automaticky – živě.

Další vylepšení se týká překladu konverzace. Aplikaci stačí upozornit při prvním projevu obou stran. Poté už by měl překlad opět probíhat plně automaticky bez nutnosti jakkoliv se věnovat samotné aplikaci. Překladač Google každý měsíc použije půl miliardy lidí, kteří denně požádají o cca miliardu překladů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 1. 2015 1:04

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Tam je zajímavá jediná věc. Google koupil společnost Quest Visual a její produkt Word Lens. Společnost Quest Visual má patent na nahrazení textu v obrázku pomocí překladu s (přibližně) stejným fontem.

    Jinak překlad z kamery, bez zachování fontu, umí Microsoft Translator už poměrně dlouho. Akorát na rozdíl od Googlu umí překládat offline, tedy bez potřeby připojení na net, z arabštiny, zjednodušené čínštiny, holandštiny, francouzštiny, němčiny, italštiny, norštiny, perštiny, polštiny, portugalštiny, ruštiny, švédštiny, turečtiny a vietnamštiny. Online umí víc jazyků, včetně češtiny.

Byl pro vás článek přínosný?