Hlavní navigace

Překreslování animací v Chrome 10 a 11

31. 3. 2011

Sdílet

Jak se web stává animovanější a interaktivnější, mění se i nároky na prohlížeče. Na blogu vývojářů prohlížeče Chromium se objevil článek, který popisuje, jak vývojáři plánují ulehčit procesorům uživatelů. Když nějaký vývojář webové aplikace použije překreslování, často sáhne po funkcích setTimer() a setInterval(). Ty ale neberou ohled na to, jestli je překreslovaný prvek vidět a nebo jestli je vůbec na zobrazeném tabu.

Chrome a Chromium 10 přišly s novou funkcí webkit­RequestAnimati­onFrame(), která slouží přesně k tomu, k čemu vývojáři webů používají setTimer() a setInterval(), ale bere ohled na fakt, jestli má uživatel tab s animací otevřený nebo ne. To sníží využití procesoru a zvýší výdrž na baterie. Podobná funkcionalita by měla přijít i do funkci setTimer() a setInterval(), ale až ve verzi 11.

Podrobně se tomuto tématu věnuje Martin Malý na zdrojak.ro­ot.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.