Hlavní navigace

Překvapení od Symantec: Windows jsou nejbezpečnější

23. 3. 2007

Sdílet

Microsoftu je velmi často vytýkáno, že vytváří nezabezpečené produkty s bezpečnostními dírami a dalšími zranitelnostmi. Velké překvapení v tomto ohledu připravila společnost Symantec, která nemá Microsoft příliš v oblibě. Ve své zprávě firma uvedla, že si Microsoft vede velmi dobře a jeho systémy patří mezi nejbezpečnější. Výzkum sledoval informace o bezpečnostních chybách ve druhém pololetí roku 2006.

Během zkoumaného období bylo objeveno celkem 39 chyb (z toho 12 kritických) v MS Windows a společnosti trvala jejich oprava průměrně 21 dní. V prvním pololetí to sice bylo jen 22 chyb opravených průměrně za 13 dní, ale i přesto se jedná o jeden z nejlepších výsledků.

Pro porovnání Red Hat potřeboval průměrně 58 dní k opravě celkem 208 nalezených chyb. V předchozím pololetí to bylo jen 42 chyb opravených průměrně za 13 dní.

Sunu se ovšem výsledky výzkumu nelíbí a tvrdí, že špatné údaje poškozují jeho dobré jméno. Dřívější výzkumy prý jasně ukázaly, že Sun reaguje na chyby ve svém kódu už do pěti dnů. Průměr ovšem kazí aplikace třetích stran, které jsou se Solaris distribuovány. Otázkou tedy je, do jaké míry jsou výsledky Symantec vypovídající.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.