Hlavní navigace

Přežije projekt autopackage?

15. 2. 2007

Sdílet

Informační server Linux.com informuje o problémech projektu autopackage.

Tento projekt si klade za cíl vytvořit univerzální balíčkovací systém, který si poradí s nejrůznějšími balíčky, jak s instalací, tak tvorbou. K dispozici je GUI jak v GTK, tak v QT, a samozřejmě nechybí ani konzolová verze. Nyní je však projekt na pokraji zkázy.

Chcete-li se o projektu dozvědět víc, psali jsme o něm v softwarové sklizni.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2007 13:33

    Keny (neregistrovaný)
    Je mnohem snazší a rozumější použít systém založený na APT než vymýšlet něco nového.
  • 15. 2. 2007 20:25

    Jirka Andrys (neregistrovaný)
    Kdyby byl podporovan vsemi hlavnimi linuxovymi distribucemi, tak by vyznam mel. Jenze o tom pochybuju.
  • 16. 2. 2007 8:36

    Keny (neregistrovaný)

    Pokud jse o APT, tak ten - byť neoficiální podporu - má u většiny používaných distribucí. Ty co vycházejí z Debianu ho používají nativně a pro ty co používají balíčkovací systém rpm existuje apt4rpm. Nevím jak Red Hat, ale pro Suse a Mandrivu vím že instalační balíky jsou. Krom toho existuje balík alien který vcelku uspokojivě konvertuje mezi tgz co používá Slackware a rpm či deb.

    Rozhodně bych viděl snazší cestu prosadit tento nástroj, než vymýšlet zase další klikačské řešení, které stejně v konečném důsledku narazí na nestandardní umisťování konfiguráků a aplikací u některých distribucí.

  • 16. 2. 2007 20:25

    dvh (neregistrovaný)
    Prave som sa pokusil nainstalovat moj prvy autopackage program (WarZone) na Slackware 10.2. Len som sa nasral a nic som nedosiahol. A to linux pouzivam uz 6 rokov. Takze osud autopackage mam na haku. Je to totalny shit. At zdochne.

    Ak nemate internet tak sa o instalaciu lubovolneho autopackage balicku ani nesnazte. Pre bezneho usera je ovela jednoduchsie nainstalovat si soft cez nejaky instalator s nejakym "treeview s checkboxami" (yast alebo take nieco) kde si v kategorii vyberie program a klikne na install.

    Autopackage vyzaduje pomerne intenzivnu spolupracu s terminalom ktoru bezny user nezvladne.