Hlavní navigace

Přiblíží Schwartz Sun více k Windows?

27. 4. 2006

Sdílet

Pro některé možná nebyla výměna vedení Sunu až takovým překvapením a řada analytiků něco podobného čekala. Teď se ovšem začíná spekulovat nad tím, zda s Jonathanem Schwartzem přichází nová éra Sunu nebo se dočkáme užší spolupráce s Microsoftem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2006 15:23

  Novotný (neregistrovaný)
  Scott měl charisma a do Microsoftu se trefoval dobře, ale zisky se nedostavily.
  Microsoft mezitím okopíroval Javu do puntíku, ukradli si úplně doslova všechny dobrý věci ze světa Javy - design patterns, unit testing, dokonce šli tak daleko že okopírovali i můj oblíbený nástroj ant a přidali ho do svého Visual Studia pod názvem něco jako Microsoft Build(!). Jsou to drzí zmetci.
  U nás ve firmě byli onehdá nějací microsoftí papaláši a snažili se nám vylíčit jak je nová verze dokonalá a jak má ten unit testing a automatickou kompilaci a testy. Když to tak popisovali tak jsem málem spadnul smíchy ze židle, junit jsem v té době znal a používal už tři roky a ant nejmíň taky tak. Nevím jestli je to z jejich strany nevzdělanost nebo drzost.
  Zaplaťpánbůh že existuje Linux kterým se dá živit. Ať nám to vydrží.
 • 27. 4. 2006 18:26

  sokrates (neregistrovaný)
  SUN by udelal lepe, kdyby se drzel sveho puvodniho zamereni - navrhoval a vyrabel kvalitni zelezo.

  Scott se sice naoko trefuje/trefoval do M$ ale ve skutecnosti se podbizel "PC-ckovemu svetu" jak se dalo. Javou pocinaje, pres PCI sbernici namisto tradicniho SBUS a masinami s "intel inside" konce.
 • 28. 4. 2006 9:34

  z (neregistrovaný)
  A unit testing? To jako XP vymyslel Sun? Váš komentář je trochu mimo... A že to MS okopíroval Vás snad ani nemusí pálit, když teda tak dlouhodobě děláte v JUnitu/Antu...
 • 28. 4. 2006 11:02

  Novotný (neregistrovaný)
  Nevymyslel to Sun, ale to obecného používání dostala tyto věci právě komunita kolem Javy. Vyladili problémy, vyřešili tisíc drobných praktických záležitostí, vyzkoušeli v praxi. Chamtivý a vychytralý microsoft si přišel k hotovému.
  Podle povídaček kterými nás krmili ti pánové to vypadá že si myslí že to vymysleli oni.