Hlavní navigace

Přiblíží Schwartz Sun více k Windows?

27. 4. 2006

Sdílet

Pro některé možná nebyla výměna vedení Sunu až takovým překvapením a řada analytiků něco podobného čekala. Teď se ovšem začíná spekulovat nad tím, zda s Jonathanem Schwartzem přichází nová éra Sunu nebo se dočkáme užší spolupráce s Microsoftem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2006 15:23

  Novotný (neregistrovaný)
  Scott měl charisma a do Microsoftu se trefoval dobře, ale zisky se nedostavily.
  Microsoft mezitím okopíroval Javu do puntíku, ukradli si úplně doslova všechny dobrý věci ze světa Javy - design patterns, unit testing, dokonce šli tak daleko že okopírovali i můj oblíbený nástroj ant a přidali ho do svého Visual Studia pod názvem něco jako Microsoft Build(!). Jsou to drzí zmetci.
  U nás ve firmě byli onehdá nějací microsoftí papaláši a snažili se nám vylíčit jak je nová verze dokonalá a jak má ten unit testing a automatickou kompilaci a testy. Když to tak popisovali tak jsem málem spadnul smíchy ze židle, junit jsem v té době znal a používal už tři roky a ant nejmíň taky tak. Nevím jestli je to z jejich strany nevzdělanost nebo drzost.
  Zaplaťpánbůh že existuje Linux kterým se dá živit. Ať nám to vydrží.
 • 27. 4. 2006 18:26

  sokrates (neregistrovaný)
  SUN by udelal lepe, kdyby se drzel sveho puvodniho zamereni - navrhoval a vyrabel kvalitni zelezo.

  Scott se sice naoko trefuje/trefoval do M$ ale ve skutecnosti se podbizel "PC-ckovemu svetu" jak se dalo. Javou pocinaje, pres PCI sbernici namisto tradicniho SBUS a masinami s "intel inside" konce.
 • 28. 4. 2006 9:34

  z (neregistrovaný)
  A unit testing? To jako XP vymyslel Sun? Váš komentář je trochu mimo... A že to MS okopíroval Vás snad ani nemusí pálit, když teda tak dlouhodobě děláte v JUnitu/Antu...
 • 28. 4. 2006 11:02

  Novotný (neregistrovaný)
  Nevymyslel to Sun, ale to obecného používání dostala tyto věci právě komunita kolem Javy. Vyladili problémy, vyřešili tisíc drobných praktických záležitostí, vyzkoušeli v praxi. Chamtivý a vychytralý microsoft si přišel k hotovému.
  Podle povídaček kterými nás krmili ti pánové to vypadá že si myslí že to vymysleli oni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.