Hlavní navigace

Přibližně 20 % uživatelů stále provozuje starší, nepodporované verze Fedory

17. 8. 2015

Sdílet

Letošní konference vývojářů Fedory Flock 2015 začala přednáškou vedoucího projektu Fedora, Matthew Millera, který se zaměřil na stav Fedory. Jeho prezentace přinesla celou řadu dat a statistik.

Dle nasbíraných dat za poslední měsíc, stále polovina uživatelů používá F20 a F21. Aktuální F22 má zhruba 40 % uživatelů. Přibližně 20 % uživatelů stále provozuje starší, nepodporované verze Fedory. Zastoupení F23 a Rawhide je minimální.

Co se týče nejvíce stahovaných verzi Fedory, zde suverénně vede Fedora Workstation s 68%. 14 % pak patří Fedora Server, 5 % nejpopulárnější ze Spinů – KDE a 4 % Fedora Cloud.

V roce 2009 měla architektura x86_64 jen 25 %, dnes už to je kolem 85 %. x86_32 je očividně na ústupu a ve Fedoře diskutují, jestli se nemá tato platforma vyřadit z primárních. Všechny ostatní platformy včetně ARM mají minimální podíl.

Více informací naleznete na fedora.cz nebo přímo v prezentaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.