Hlavní navigace

Příjmy Novellu klesly o 12 procent

9. 9. 2009

Sdílet

Společnost Novell, Inc. oznámila finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 31. července 2009. Novell za toto čtvrtletí vykázal čisté tržby 216 miliónů dolarů. Pro srovnání, za třetí fiskální čtvrtletí 2008 zaznamenal Novell čisté tržby 245 miliónů dolarů. Tržby z linuxových produktů naopak o 22 procent vzrostly.

Podle generálního ředitele společnosti je za poklesem všeobecný útlum trhu. Provozní marže dále meziročně stoupaly díky důsledné správě nákladů, avšak vývoj tržeb byl podobný jako u mnoha dalších firem v softwarovém průmyslu, řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2009 8:03

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Autor zprávičky by měl zvolit trochu lepší styl. Pokud mluvím o tržbách, tak se držím buď milionů, nebo procent. Minimálně by to chtělo uvést, že tržby Novellu z Linuxu byly jen USD 38M, tj. jen 17.6% celkových tržeb.

    Zprávička totiž působí, jako že Linux společnost Novell nějak spasí, protože tržby z něj rostou. Není to ale pravda. Novellu klesají tržby dlouhodobě, a nyní meziročně z Workgroup produktů spadly o 12%, Systems and Resource Management o 15%, a Access and Compliance Management o 16%. Jediné co jim procentuálně roste je Open Platform Solutions/Linux. Ovšem absolutní čísla tržeb z jsou tak nízká, že to na zastavení poklesu zdaleka nestačí. Jestli Novell včas „dobrzdí“ svůj dlouhodobý propad tržeb, to je velká otázka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.