Hlavní navigace

Printeer: 3D tiskárna pro děti startuje na Kickstarteru

17. 6. 2014

Sdílet

3D tisk patří bezesporu o jedno z nejžhavějších témat posledních let a stále je se kam posouvat. V první řadě jsou tiskárny, pro netechnicky zaměřenou veřejnost, stále poměrně nákladnou a v řadě případů i složitou záležitostí.

Printeer na to jde ale úplně jinak a představil 3D tiskárnu určenou dětem, školám a jiným mládežnickým institucím. Hlavním lákadlem má být kreativní vytváření modelů bez nutnosti ovládat jakýkoli CAD systém. Modely jsou pro Printeer vytvářeny jednoduchým způsobem na iPadech. Vytváření modelů přes iPad je prozatím také jediná možnost, jak model vytvořit. Android aplikace prozatím není dostupná z důvodu nedostatku prostředků pro její vývoj a iPad byl zvolen z důvodu větší penetrace ve školství v USA.

Printeer byl představem prostřednictvím Kickstarteru, což je platforma pro crowdfundingové financování projektů. Tradičně je možné za darované peníze obdržet odměnu, po překročení hranice 499 dolarů je to samotná tiskárna.

(Zdroj: kickstarter.com)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2014 15:39

  Clock (neregistrovaný)

  "Kids are more comfortable with iPad than PC" - to tvrdi na te strance. Zajimalo by me, zda je to podlozene nejakymi experimentalnimi daty. To by podle me znamenalo:

  1) Nadesignovat psychologickou metriku comfortu
  2) Validovat external a internal validity
  3) Udelat randomized controlled trial kde pul deti dostane iPad pul PC a bude se merit ten comfort
  4) Vysledek by mel byt statisticky signifikantni orzdil ve prospech iPadu

  Vicekrat jsem videl, ze deti jsou s PC velmi schopne, ovladaji casto rychleji nez rodice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.