Hlavní navigace

Připojte svůj mobil k televizi a proměňte jej v herní konzoli

7. 12. 2012

Sdílet

Dnešní mobilní telefony mají výkonu na rozdávání a kromě jiného nám umožňují hrát špičkové počítačové hry. Za normálních okolností to znamená se třeba v metru či tramvaji sklonit nad telefonem a hrát o samotě. Mladá společnost Green Throttle chce ale herní možnosti chytrých telefonů využít jinak. Nabízí řešení, které vám umožní doma telefon připojit k HD televizi, propojit jej s bezdrátovými gamepady a hrát jako na běžné herní konzoli.

Zatím je možné si takto zahrát jen s několika zařízeními. Podporovány jsou: Google Nexus, Samsung Galaxy S II a III, HTC One X, Kindle Fire HD a Asus Transformer. Jejich seznam se ale rychle rozšiřuje a stejně tak přibývá her, které jsou s herními ovladači kompatibilní. Zatím je možné si předobjednat balíčky pro vývojáře, které stojí 45 dolarů (jeden ovladač) nebo 350 dolarů (deset ovladačů). Uvolněny budou pravděpodobně 12. prosince.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.