Problémy s rychlostí OpenSUSE

17. 12. 2008

Sdílet

Před pár dny vyšel na Phoronix.com článek, který prozkoumával rychlost distribucí na procesoru Intel Atom v mnoha testech. V některých z nich se velmi rychlostně propadávalo OpenSUSE, a protože je pro vývojáře rychlost distribuce důležitá, rozhodli se problémy řešit. První z nich se týká zapnutí bariér, které snižují výkon I/O operací. Druhý problém s výkonem v OpenGL je vážnějšího charakteru a jedná se o bug v X serveru projevující se občas i v Ubuntu. V tomto případě zatím nikdo neví kde by se mohl skrývat, ale podle vývojářů by měl být vyřešen do vydání stabilní verze.

Andreas Jaeger, který napsal odkazovaný text je překvapen co všechno se dá udělat pro výkon OpenSUSE a vyzývá všechny, aby svoje návrhy a podobné testy prezentovali na openSUSE-factory mailing listu.

Našli jste v článku chybu?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.