Hlavní navigace

Proč padá kurz Bitcoinu a je to jeho konec?

22. 11. 2018

Sdílet

Bitcoin

Pokud sledujete, nebo jste dokonce účastníky kryptoměnového trhu, nestačíte se možná divit. Před několika dny se kurz Bitcoinu propadl pod 5000 dolarů a dále hodně kolísá. Nad současnou situací i budoucností se na serveru Lupa.cz zamýšlí Karel Wolf.

Všechny tyto faktory se nějakým způsobem na současné situaci skutečně podepsaly, stejně tak jako mnohé další – tradingoví boti, kteří obchodují jako přes kopírak, panikařící veřejnost a hedge fondy, které loni zlákal parabolický růst na konci býčího trhu. Dále třeba panicky cashující ICO projekty, vyprodávající mineři (i když o tom silně pochybuji, neboť mají k dispozici lepší nástroje) a ještě mnohé další důvody, které byste určitě vymysleli i sami.

Podstatné je, že jejich reálný individuální dopad je velmi těžko vyhodnotitelný a náš mozek má přirozenou tendenci každou nastalou událost zpětně interpretovat tak, aby lépe zapadala do jeho obrazu světa. Proto se do detailního zdůvodňování na rozdíl od jiných raději nebudu pouštět a spíše nabídnu trochu jiný pohled.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.