Hlavní navigace

Proč padá kurz Bitcoinu a je to jeho konec?

Sdílet

Petr Krčmář 22. 11. 2018
Bitcoin

Pokud sledujete, nebo jste dokonce účastníky kryptoměnového trhu, nestačíte se možná divit. Před několika dny se kurz Bitcoinu propadl pod 5000 dolarů a dále hodně kolísá. Nad současnou situací i budoucností se na serveru Lupa.cz zamýšlí Karel Wolf.

Všechny tyto faktory se nějakým způsobem na současné situaci skutečně podepsaly, stejně tak jako mnohé další – tradingoví boti, kteří obchodují jako přes kopírak, panikařící veřejnost a hedge fondy, které loni zlákal parabolický růst na konci býčího trhu. Dále třeba panicky cashující ICO projekty, vyprodávající mineři (i když o tom silně pochybuji, neboť mají k dispozici lepší nástroje) a ještě mnohé další důvody, které byste určitě vymysleli i sami.

Podstatné je, že jejich reálný individuální dopad je velmi těžko vyhodnotitelný a náš mozek má přirozenou tendenci každou nastalou událost zpětně interpretovat tak, aby lépe zapadala do jeho obrazu světa. Proto se do detailního zdůvodňování na rozdíl od jiných raději nebudu pouštět a spíše nabídnu trochu jiný pohled.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.