Hlavní navigace

Prohlížeč Brave hlásí 20 miliónů uživatelů

4. 11. 2020

Sdílet

Prohlížeč Brave Autor: Brave Software, Inc.

Již je tomu 1 rok od chvíle, kdy vyšel prohlížeč Brave ve verzi 1.0. Tvůrci slaví a hlásí, že měsíčně má Brave na 20 miliónů uživatelů a denně jej používá 7 miliónů uživatelů. Loni touto dobou měl měsíčně 8,7 miliónů uživatelů, denně pak 3 milióny. Projekt Brendana Eicha, který byl odejít před pár lety z pozice šéfa Mozilly, protože finančně podpořil snahy neprosadit v Kalifornii sňatky homosexuálních osob, tak nadále roste.

Tvůrci též dodávají, že v Google Play sbírá mobilní verze kladné recenze a momentálně je z hlediska hodnocení jedničkou na platformě Android. Rychle roste i podíl na platformě Apple iOS. Dále Brave dodává, že vlastní reklamní systém Brave Ads se má k světu, proběhlo již 2215 kampaní od 460 zadavatelů reklamy, přičemž průměrná hodnota CTR (click-through rate) je 9 %. Také prohlížečová měna BAT funguje, lidé již přispěli svým oblíbeným webům 26 millióny BATy. Brave se zkrátka daří.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.