Hlavní navigace

Prohlížeč Vivaldi se blíží betě, už vydal její RC

26. 10. 2015

Sdílet

Vývojáři prohlížeče Vivaldi uvolnili další testovací verzi (1.0.303.32), která je dalším krokem k připravované beta verzi. Tentokrát jde prý už o release candidate na očekávanou betu, která je téměř hotová. K dispozici jsou RPM a DEB balíčky, stejně jako binárky pro Windows a OS X.

Jsme velmi blízko přechodu na další úroveň kvality. Dnešní vydání není technicky ještě beta, ale jsme velmi blízko, napsal vývojář Ruarí Ødegaard. Toto sestavení je ‚kandidátem‘ na beta verzi. Mělo by tedy obsahovat mnoho oprav označitelných za betu.

Čtěte: Prohlížeč Vivaldi: duchovní nástupce klasické Opery

Vivaldi má být morálním nástupcem starého prohlížeče Opera, tedy ještě před tím než byl kompletně předělán a vyměnil jádro. Uživatelé by se měli dočkat podobného rozhraní, mnoha užitečných funkcí i přizpůsobitelnosti. Betaverze už je slibována řadu měsíců, ale vývoj zjevně nejde tak rychle, jak se původně předpokládalo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.