Hlavní navigace

Projekt FENIX rozšířila společnost Master Internet

9. 2. 2018

Sdílet

Martin Žídek Master

V pořadí 19. členem bezpečnostního projektu FENIX, za kterým stojí neutrální peeringový uzel NIX.CZ, se stala společnost Master Internet. Cílem tohoto projektu je v případě DoS útoku umožnit dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity. Dalšími organizacemi na seznamu členů jsou například Cetin, Seznam, T-Mobile nebo ČD – Telematika.

Současní členové projektu FENIX (NIX.CZ je zastřešujícím členem)

Bezpečnost patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře Masteru. Systematicky a dlouhodobě studujeme nejaktuálnější technologie z oblasti bezpečnosti IT a aplikujeme je v rámci poskytovaných služeb. Náš dnešní vstup do projektu FENIX potvrzuje odbornost našich síťových specialistů a administrátorů. Je puncem kvality jejich práce a potvrzuje Master v roli důvěryhodného operátora, komentuje členství v projektu provozní ředitel Master Internet Filip Špaček.

Projekt FENIX řídí sami jeho členové, kteří mají naprostou autonomii v tom, jak se rozhodují. FENIX představuje souhrn organizačních a technických pravidel, která společně vedou k posílení síťové bezpečnosti. Cílem projektu je mimo jiné i vytipovávat zásadní témata kybernetické bezpečnosti a nastavovat bezpečnostní standardy pro zbytek trhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.