Hlavní navigace

Projekt OpenStreetMap odstranil data se starou licencí

30. 7. 2012

Sdílet

Projekt OpenStreetMap se před třemi měsíci rozhodl změnit licenci, protože původní Creative Commons nevyhovovala datům, která se v OSM databázi nacházela. Proto byla vyvinuta speciální licence s názvem The Open Database licence, která umožňuje používat data z OSM databáze a zároveň podmiňuje změny tím, že se musí vrátit zpět komunitě.

Nyní byly se změnou licence odstraněny i některé body, jejichž zadavatelé s novou licencí nesouhlasily. Podle Harryho Wooda bylo zachováno více než 99 % dat, ale i tak se změna neobešla bez odezvy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 7. 2012 11:11

  onovy (neregistrovaný)

  99 % sice ano, ale zmizlo nekolik silnic prvni tridy v CR. Sice jsem s novou licenci souhlasil, ale tento postup (smazani) je proste dementni.

 • 30. 7. 2012 16:33

  ajne (neregistrovaný)

  Což o to, u nás to jde, už jsem sám doladil spoustu oblastí, za to v Polsku, tam si to pos.... Tam to je v Inspektoru rudé celé. To jsem zvědavý, co s tím provedou. Ta jejich petice podle mne nevyjde. V ČR to dáme do kupy zanedlouho, větší výmaz nastal jen v Praze, a pražáků je milión, tak snad pár co to dá fofrem do kupy se najde :-)

 • 30. 7. 2012 12:38

  x14 (neregistrovaný)

  bláznivé zadavatelkyňky :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.