Hlavní navigace

Projekt PyMusique je nedostupný

23. 3. 2005

Sdílet

Apple si zřejmě nepřeje, aby jeho iTunes byly dostupné z jakékoliv jiné platformy než jeho vlastní. PyMusique projekt napsaný v Pythonu s využitím GTK umožňoval přístup k hudebním skladbám iTunes z Linuxu i Win32. Cílem projektu nebylo porušování autorských práv, ale snaha umožnit uživatelům jiných platforem dostat se (rozuměj koupit skladby) na iTunes. Informace o projektu už lze přečíst jen na Google cache.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 3. 2005 22:30

  Mikos (neregistrovaný)
  Jakmile sem si přečetl tuhle zprávičku, jal sem se najít někde ten zdroják abych ho mohl znovu uvést do oběhu (nesnášim DRM a vubec takovéhle počínání firem). Nakonec sem jej našel na Gentoo forech, pokud má někdo zájem tak tam byl link na tento mirror: www.pyronecrophilia.com/content/pymusique Nicméně nepsalo se tam nic o tom že by to bylo Applem zrušeno, ale že to byl jen Slashdot-efekt, co vyřadilo ten server. Tzn. kde je pravda? Jak autor té zprávičky došel k tomu, že to bylo zrušeno?
 • 24. 3. 2005 3:00

  sheeryjay (neregistrovaný)
  Také si myslím, že byla stránka slashdotnutá, nicméně i autor zprávičky může mít pravdu, jak se spekuluje na jím zveřejněném horním odkaze: Apple has declined to comment, but will undoubtedly have been on the phone to their lawyers, or is the absence of the PyMusique site simply a technical problem? Nicméně je podivné, že Jonova stránka byla nedostupná již ráno (23.3.). Možná, že je čas vymyslet utilitku, která bude stránky distribuovat mezi ty, kteří si je čtou a ti je budou posílat jiným (takový BitTorrent pro prohlížení stránek). :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.