Hlavní navigace

Projekt tabletu Jolla končí neúspěšně. Firma vrátí peníze

29. 1. 2016

Sdílet

Společnost Jolla na svém webu konečně upřesnila, jaký nakonec bude osud stejnojmenného tabletu, který byl zafinancován na Indiegogo. V únoru zařízení dostane několik set raných přispěvatelů, zbytku budou vráceny peníze (týká se i příslušenství). Bohužel i na refundace si podporovatelé budou muset počkat, a to možná až rok. Hlavně tato informace pochopitelně mezi podporovateli vzbudila velkou nevoli.

Za neúspěch prý mohou hlavně dva faktory: problémy s dodávkou a kvalitou komponent a celkové finanční problémy, do kterých se firma postupem času dostala. Dnes už sice Jolla není přímo ohrožena, ale stále není v dobré kondici. Tablet tedy musel jít stranou. Stále se pokračuje ve vývoji operačního systému Sailfish OS, o který se prý zajímá několik mobilních společností.

(Zdroj: Phoronix)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 1. 2016 20:03

  Karlitos (neregistrovaný)

  No ... nakonec sem rad ze je vubec sance ze vrati penize, protoze uz jsem cekal ze budou delat mrtveho brouka a penize jsou nenavratne fuc.

  I kdyz vim ze komunitni financovani neni bez rizika tak zrovna u Jolly jsem neuspech necekal. Preci jenom uz neco dokazali, nejednalo se o zcela anonymni firmicku z Horni Dolni.

  Myslim ze Jolla hlavne hodne nezvlada komunikaci s komunitou a ze ji to hodne ublizi. Myslim ze spousta lidi na ne byla v poslendi dobe nastvana vic kvuli tomu jak ne-komunikovali nez kvuli tomu fiasku s tabletem jako takovemu.

 • 29. 1. 2016 22:25

  Tomáš Matějíček

  Tohle jsem už od samého začátku nechápal. Firma co vybírá na crowdfunginové kampani peníze na vývoj TABLETU, to jde úplně mimo mně. To je jako bych já chtěl vybírat peníze na vymyšlení STOLU se čtuřma nohama. A přesto našli spoustu lidí co tuhle blbost podpořili, a přesto to zkrachovalo. Naprosto nechápu od začátku do konce vůbec nic.

 • 30. 1. 2016 13:31

  Roman (neregistrovaný)

  Oni museli nejdříve tablet doladit po HW stránce, aby tam chodila Jolla a pak ještě upravit OS, aby se dal používat i na tabletu.
  Já tam motivy vidím - měli reklamu, peníze dopředu a zájemce, kteří jim necuknou.
  Což byla lepší výchozí pozice, než dávat své peníze do něčeho s nejistým výsledkem.

 • 30. 1. 2016 16:17

  nobody (neregistrovaný)

  a kampan byla otevrene delana na podporu vyvoje SW, primo na upgrade Sailfish 2 pro tablety...

 • 31. 1. 2016 19:22

  MeeGo - no future

  Velká škoda, tabletu jsem fandil a taky jsem na něj přispěl. Je zajímavé, že ačkolov se vybralo ještě víc peněz, než původně Jolla požadovala, tablet stejně nebude...

  Nezbývá než doufat, že se SailfishOS objeví v jiném tabletu jiného výrobce. Na mobilech to zatím není žádná hitšaráda... :-(

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.