Hlavní navigace

Projekt Titan - Internet šířený pomocí dronů

19. 3. 2015

Sdílet

Titan Aerospace je startup zabývající se bezpilotními letouny schopné setrvat v atmosféře i několik let. To je možné díky solárním panelům pokrývajícím většinu povrchu letounu a akumulátorům nahrazujícím absenci sluneční energie přes noc.

Tento startup odkoupila minulý rok společnost Google. Plány s ní má vskutku velkolepé. Díky ní se mohla pustit do zkonstruování létajících dronů, jenž mají distribuovat internetové připojení v oblastech, kde je to obtížné. Tento projekt s názvem Titan má být propojený s projektem Loon, jehož cílem je poskytovat internet za pomocí letajících balonů.

Titan Aerospace vyvíjí dva modely s rozdílnou velikostí. Menší varianta má rozpětí křídel až 50 metrů. Droni by měli létat ve výšce 20 km o maximální rychlosti 104 km/h. Ve vzduchu by měli vydržet pět let.

V následujících týdnech by měly započít testy v okolí Albuquerque v Novém Mexiku.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 3. 2015 19:06

    X (neregistrovaný)

    Já stavět takovéhle drony, tak na ně namontuju millitary grade kamery a odposlechovou elektroniku.
    Naštěstí googlové jsou naivní a rozhodně nejsou zlí, takže není čeho se obávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.