Hlavní navigace

Projekt Tofino chce redefinovat rozhraní prohlížeče

11. 4. 2016

Sdílet

Dnešní prohlížeče vypadají všechny prakticky stejně: minimum ovládacích prvků, dlouhý adresní řádek, panely nahoře a menu schované pod jedním tlačítkem („hamburgerem“). Je to ale pro uživatele to nejlepší? To je v produkci těžké zjistit, protože uživatelé na razantní změny nereagují dobře. Přesto možná existuje lepší způsob práce s prohlížečem než ke kterému jsme evolucí dospěli.

Vývojáři Firefoxu proto založili projekt Tofino, který má za úkol prozkoumat různé varianty uživatelského prostředí prohlížečů. Vůbec se nezaměřuje na technologie uvnitř, ale jen na rozmístění prvků a práci s nimi. Půjde o sérii experimentů a výzkumů, které mají ukázat, jak by vypadal prohlížeč, kdyby základní rámec jeho ovládání byl vymyšlen v roce 2016 a ne v roce 1996.

Zatím není vůbec jasné, jak bude výsledek vypadat a zda bude jiný a použitelnější než současné řešení. Od toho ale podobné průzkumné projekty jsou. Jak by podle vás měl takový ideální prohlížeč vypadat? Chtěli byste vlastně změnu?

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.