Hlavní navigace

Projekt Tor Cloud skončil, nikdo se o něj nechtěl starat

11. 5. 2015

Sdílet

Tor je velmi známá síť pro anonymní přístup na internet. Řada vlád a organizací se snažila přístup do této sítě zablokovat. Vznikl proto zajímavý projekt Tor Cloud, který nabídl možnost provozu Tor serverů na platformě Amazon Web EC2. Uživatelé tak měli možnost pro ostatní snadno spustit přístupový uzel do Toru a finančně ho zajišťovat.

Projekt byl nyní bohužel ukončen. Největším problémem je nezájem vývojářů o udržování kódu a správu balíčků. V image Tor Cloud je nejméně jedna vážná chyba, která jej činí zcela nepoužitelným (uživatelé nemohou službu použít pro přístup k internetu) a další desítky chyb včetně nejméně jedné s nejvyšší prioritou, píše se v oznámení.

První zmíněný problém je v tom, že do obrazu někdo zapomněl přibalit samotný Tor, takže je potřeba rozsáhlý ruční zásah, aby vše začalo skutečně fungovat. Druhý problém pak představují staré klíče, které jsou součástí balíčku. 

Snažili jsme se najít nového správce dlouhé měsíce, ale bez úspěchu, říká zveřejněné oznámení. Myšlenka Tor Cloudu je pořád dobrá, jen potřebujeme někoho, kdo ji pořádně implementuje. Vývojáři povzbuzují veřejnost k tomu, aby projekt forkovala a dál provozovala.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.