Hlavní navigace

Projekt Turris Omnia povede Patrick Zandl, bývalý šéfredaktor Lupa.cz

17. 1. 2017

Sdílet

Projektový tým vyvíjející open source router Turris Omnia, který uspěl jak na crowdfundingové platformě Indiegogo, tak ve volném prodeji, nabírá nový vítr do plachet. Kormidla této vlajkové lodi sdružení CZ.NIC se včera ujal respektovaný a zkušený internetový odborník Patrick Zandl. Správce české národní domény tak získává do svých řad osobnost, jejímž cílem bude posunout projekt Turris zase o kus dál. Patrick Zandl bude mít v CZ.NIC na starosti rozvoj routeru Turris Omnia, s čímž souvisí i rozšíření stávajícího týmu.

Projekt Turris prošel za téměř čtyři roky své existence několika fázemi. Troufám si říci, že s příchodem Patricka Zandla začíná jeho nová éra. Patrick by měl přispět především k dalšímu rozvoji projektu Turris a routeru Turris Omnia. Od nového vedoucího také očekáváme, že s jasnou vizí povede stávající tým a postará se o jeho vhodné doplnění. Patrick je výraznou osobností české internetové komunity. Věřím, že se brzy stane nepřehlédnutelnou součástí i té kolem projektu Turrisu, dodává Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.


Autor: Karel Choc

Patrick Zandl

Patrick Zandl (1974) je internetový odborník, podnikatel a publicista, který stál u zrodu serverů Mobil.cz nebo Technet.cz (nyní patří vydavatelství MaFra). Mimo to se podílel například na projektu Stream.cz nebo působil jako šéfredaktor internetového portálu Lupa.cz. Patrick Zandl se v poslední době intenzivně věnoval projektu Energomonitor, kde měl na starosti především vedení vývojového týmu. Svůj volný čas tráví nejčastěji s rodinou nebo publikační činností.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.