Hlavní navigace

Prostředí GNOME 3.14 je venku. Podporuje multitouch

24. 9. 2014

Sdílet

Grafické prostředí GNOME se dočkalo verze 3.14, na které se s celkem 28859 úpravami podílelo 871 přispěvatelů. Z uživatelského pohledu zaujme zejména nový design aplikace Počasí nebo vylepšení aplikace Fotografie, která nově dokáže spolupracovat webovými galeriemi. Zatím je podporována dvojice Picasa a Google. Propojení zajišťuje systémový nástroj On-line účty.

Prohlížeč dokumentů Evince se dočkal nového designu, který koresponduje s ostatními aplikacemi GNOME, tj. spojuje hlavičku okna a nástrojovou lištu. Dále byla vylepšeno dotykové ovládání, a to přidáním podpory více dotyků (multitouch). To lze zatím využít je v několika aplikacích, například již zmíněném Evince pro přiblížení či oddálení dokumentu.

GNOME 3.14 také po připojení k Wi-Fi hotspotu otevře webový přihlašovací formulář, pokud je potřeba, a sdílení souborů lze lépe konfigurovat podle konkrétní sítě. A jak už v posledních verzí bývá zvykem, opět se podstatně zlepšila podpora zobrazovacího serveru Wayland a displejů s vysokým rozlišením.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.