Hlavní navigace

Proton 7.0 staví na Wine 7.0, přidává podporu dalších her

16. 2. 2022

Sdílet

Steam Deck Autor: Valve

Nedlouho před uvedením přenosné konzole Steam Deck na trh, přináší Valve novou verzi svého frameworku pro běh her majoritní platformy na Linuxu. Proton 7.0 (rovnou se objevila i aktualizovaná verze Proton 7.0.1) nově staví na Wine 7.0 a rozšiřuje seznam her, které by měly běžet zcela bez potíží.

Dále nový Proton aktivuje podporu EasyAntiCheat (EAC), lokálního dekódování H.264 videí, vylepšenou podporu ovladače Steam Input pro hry běžící přes Origin, vylepšenou podporu zvuku ve Skyrimu a Falloutu 4, stabilnější běh Runescape, podporu Paradox Launcheru, opravený multiplayer v Doom Eternal či spoustu výkonnostních vylepšení (u vstupů, práci s okny či alokace paměti).

Vedle Wine 7.0 také nový Proton staví na DXVK 1.9.4, VKD3D-Proton je povýšen na aktuální snapshot z Gitu (2.5–146-g33f17cc7) a nechybí ani Wine-Mono 7.1.2. Kompletní přehled novinek je k dispozici na GitHubu projektu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 2. 2022 7:11

    brk

    BTW, nevíte o něčem, co by umožňovalo spouštět Windows binarky na Linuxu na ARMu? Konkrétně mi jde o Winbox na Raspberry Pi, idálně 64b.

    Co jsem se lehce díval, teoreticky by to mělo jít přes ExaGear Desktop https://eltechs.com/product/exagear-desktop/, ale stojí to asi nějakých 25$ a hlavně tomu už minimálně několik dnů nefunguje web, co se tam zkouším dostat, abych zjistil víc, co je to vlastně zač.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.