Hlavní navigace

Proton sjednocuje služby, zjednodušuje ceník a nabízí větší úložiště

26. 5. 2022

Sdílet

Proton Autor: Proton AG

Švýcarská společnost Proton ohlásila sjednocení svých služeb a změnu ceníku. Firma provozuje celou řadu služeb, které se zaměřují na bezpečnost a soukromí: VPN, e-mail, kalendář, disk a další. Služby prošly grafickým sjednocením a nově je najdete pod doménou proton.me. Doménu je možné používat také jako alias pro e-mail.

Kromě faceliftu, který dává uživatelům jasně najevo, že služby patří do stejné stáje, došlo také k úpravám některých vlastností. Navýšena byla například kapacita úložiště, které společně používají služby ProtonMail a ProtonDrive. V bezplatné variantě mají uživatelé místo 500 MB k dispozici 1 GB.

Zjednodušil se také ceník, ve kterém byl počet dostupných tarifů snížen na tři: free, Mail Plus a Proton Unlimited. Byla také navýšena kapacita úložiště na 15 GB u poštovního tarifu a na 500 GB u toho nejvyššího. Pokud máte nastavený starší tarif, Proton vám ho automaticky převede na jeden z novějších, přičemž po zaplacené období zůstane cena nezměněná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.