Hlavní navigace

ProtonMail.ch opět online i přes pokračující DDoS

10. 11. 2015

Sdílet

Švýcarský šifrovaný ProtonMail byl minulý týden obětí DDoS útoků a zaplatil výkupné, jak jsme nedávno informovali. Útok o síle 100Gbps však neustal, i přesto jsou servery již v provozu. Pomohlo i 50 tisíc dolarů vybraných na obranu během několika dní.

Prvním útočníkem byla údajně skupina Armada Collective, která chtěla získat výkupné. Druhý neznámý útočník chtěl udržet ProtonMail za každou cenu offline.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2015 21:11

  CryptoFuntasta (neregistrovaný)

  Problémy nemal len protonmail.ch ale aj hushmail.com! V ten istý deň. Ide o snahu zdiskreditovať tieto služby, ako len sa dá - pretože pokiaľ môj emailový provider nie je 100% online a ja čakám dôležité emaili - tak potom ľudia začínajú uvažovať či vôbec tieto služby používať alebo nie.

 • 10. 11. 2015 21:34

  Tomáš2 (neregistrovaný)

  "čekat důležitý email", to mi zní jako takový axymóron.

  Prakticky situace, kdy bys čekal důležitý email je velice ojedinělá. Všechny emailové servery se při neúspěšném spojení pokouší email doručit poměrně dlouhou dobu (často i dva dny).

  Pokud už ale ty "důležité" emaily čekáš, není nic jednodušího než si do MX přidat s nízkou prioritou záložní emailové servery a poté si dané emaily dešifrovat exportovaným klíčem z protomail nebo tam ty emaily přeposlat až zase útok odezní.

  Máš ale pravdu, že lidem, kteří tomu nerozumí informace o výpadku může změnit důvěry k téhle službě.

 • 11. 11. 2015 8:32

  Vykook (neregistrovaný)

  A jak prosimtě přidáš vlastní MX záznam ke službě, která nejede na tvojí doméně? :)

 • 11. 11. 2015 14:02

  Krow (neregistrovaný)

  LOL :D takže jestli tě chápu správně, tak si všichni uživatelé mají přidat MX záznam k doméně kterou nevlastní? Popř. si ho přidá přímo poskytovatel služby a jsme tam kde jsme byli ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.