Hlavní navigace

Provozovatel ProtonMailu spouští novou VPN

Sdílet

Roman Bořánek 21. 6. 2017

ProtonMail si za cca tři roky existence vydobyl přední postavení mezi službami, které poskytují bezpečnou (šifrovanou) elektronickou poštu. Mateřská společnost Proton Technologies chce něco podobného zopakovat na poli VPN služeb a spouští ProtonVPN. Služba láká na podporu řady platforem včetně Linuxu, žádné logování provozu či pokročilou podporu Toru. Hlavní roli samozřejmě hraje protokol OpenVPN.

Společnost navíc sídlí ve Švýcarsku, které je považované za jednu z nejbezpečnějších zemí pro data. Nabídka čítá čtveřici tarifů včetně jednoho úplně zdarma. Ten je však značně omezený a poslouží spíš jen pro vyzkoušení služby. Základní tarif za 4 dolary potom poskytne přístup ke všem serverům a možnost používat službu na dvou zařízeních. Za dvojnásobek dostanete ještě vyšší rychlost, více slotů a různé pokročilé funkce.

(Zdroj: Neowin)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 6. 2017 8:07

    Tomáš Materna (neregistrovaný) ---.hq.sk.eset.com

    Mozna az si ta sluzba trochu sedne a vyladi ji. Tahak urcite bude umisteni spolecnosti ve Swissu ale zase je potreba aby byla dobra propustnost. Teda alespon pro me..nepatrim mezi ty, kteri se boji otocit se a pritom pouzivaji jako vyhledavac Google :D.. Pro me je nejake pripojovani pres TOR, kvuli vyraznemu snizeni rychlosti, pase.