Hlavní navigace

Průša představil inovované verze 3D tiskáren MK3S a MINI se znaménkem plus

26. 11. 2020

Sdílet

Průša MK3S+, MINI+

Česká společnost Prusa Research představila aktualizované modely svých 3D tiskáren Original Prusa i3 MK3S a Original Prusa MINI, které mají za svým názvem znaménko plus (MK3S+ a MINI+). Edice Plus nepřináší revoluční změny, ale spíše vylepšení v rámci uživatelské přívětivosti.

Přicházejí s řadou menších designových úprav a obsahuje novou a notně vylepšenou sondu na Mesh Bed Leveling zvanou SuperPINDA. Obzvlášť pro MINI je to obrovský krok vpřed, protože je díky tomu kalibrace první vrstvy výrazně konzistentnější, píše Josef Průša na blogu.

Dále bylo použito nové robustnější uložení hlazených vodicích tyčí, byla upravena trasa filamentu v extruderu, páčka senzoru filamentu je nyní spolehlivější a byl také upraven přístup k podávacím kolečkům.

Úplnou novinkou je pak oboustranný pružný tiskový plát se saténovým práškovým povrchem. Samozřejmě se nejedná o skutečný satén, ale o speciální povrchovou úpravu práškového plátu. Díky ní je takhle novinka skvělou volbou pro všechny, kteří často tisknou PLA i PETG, píše Průša. Pláty jsou vyráběny přímo v Prusa Research pomocí vlastních postupů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.