Hlavní navigace

Průzkum: chování uživatelů na webu

2. 2. 2011

Sdílet

Dobrý web spustil rozsáhlý průzkum, ve kterém se snaží zjistit, jak se chovají uživatelé na webu. Můžete se zúčastnit na adrese pruzkum.dobry­web.cz. Budete vyjadřovat svůj názor na CAPTCHA, různé velikosti písem, tvorbu hesel či využívání jednotlivých služeb. Vyplnění zabere několik minut a tvůrci chtějí získané informace během března zveřejnit.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 2. 2011 13:00

  Helenka (neregistrovaný)

  Chtěla jsem vyplnit na telefonu. Otázky na klávesové zkratky nepočítají s tím, že by copy&paste šlo jinak než klavesovou zkratkou. Škoda. V této fázi jsem musela dotazník ukončit.

  Později jsem zkoušela udělat průzkum na desktopové Opeře a taky bez úspěchu. Při vyplňování zkratek mi prohlížeč otevírá požadované, ale jak vyplnit zkratky? Fakt velký nedostatek!

  Navíc nemám zkratky s Ctrl ale s Cmd :-D

 • 7. 2. 2011 22:41

  Dlouhán (neregistrovaný)

  Dotazník nepředpokládá, že můj oblíbený prohlížeč (Opera) má pro některé akce více klávesových zkratek. Vyplnil jsem tu, kterou používám častěji. Znám pár uživatelů Opery, kteří si klávesové zkratky předefinovali, jak se pozná, že odpověděli správně?

  Tohle je mazec: "» Umíte kliknout na webový odkaz tak, aby se vám otevřel do nového okna prohlížeče?" Ve výchozím nastavení to snad "umí" jen IE6, ostatní prohlížeče kliknutím otevírají nový tab. Ale umím kliknout (pravým myšítkem) na odkaz a z místní nabídky si otevřu nové okno, "když to musí být".

  Obdobně: "» Jaký máte názor na to, pokud se odkaz sám po kliknutí otevře v novém okně?" Všechny v prohlížeče, kromě IE6 pri výchozí konfiguraci v uvedeném příkladě otevřou nový tab.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.