Hlavní navigace

První alpha verze distribuce Mageia už v lednu

Sdílet

Adam Štrauch 6. 12. 2010

Projekt Mageia se má čile k světu a na jeho blogu se objevilo shrnutí z několika posledních týdnů. Vývojáři momentálně vybírají logo, pracují na SVN repositáři, buildovacím systému a také na první alpha verzi, která by se mohla objevit už v lednu příštího roku. Nezbývá než držet palce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 12. 2010 10:32

  maca02 (neregistrovaný) ---.lit.cz

  Já si už dlouho říkám, že je potřeba ten Linux ještě víc roztříštit... jinak řečeno je to podle mýho naprostej nesmysl a něco, co linuxovej svět vůbec nepotřebuje

 • 6. 12. 2010 10:48

  dany (neregistrovaný) ---.skoda-steel.cz

  Myslím že Linux potřebuje 3 věci
  - masivní reklamu
  - skvělej marketing
  - plnou portaci her.

  žel ani jednoho se jí nedostává ... a tak si různé skupinky ůhrají" na svých písečcích a když je někdo naštve tak odejdou a založí si další pískoviště a tak stále dokola že těch pískovišť je tolik až se ty rozdíly smazávají a ztrácí.

 • 6. 12. 2010 13:52

  srigi

  Nechapem preco sa snazit o zvysenie penetracie Linuxu? Sucasne 1% na desktopoch mi uplne vyhovuje, netreba nic menit. Kym nVidia nedropne vyvoj binarneho driveru, nic mi nechyba.
  Bolo by fajn nemusiet prebootovat, ked si kcem dat hodinku dve s Crysis alebo Fallout na plne detaily, ale poznam sa, moc by som nerobil. Takto mam aspon technologicku prekazku.

 • 6. 12. 2010 16:02

  Melikles (neregistrovaný) ---.118.broadband3.iol.cz

  Svoboda, , rozmanitost, výběr, košatost, svobodomyslnost. Linux je prostě takový a je to moc dobře.
  Co určitě Linux nepotřebuje je unifikace, srovnání do řady, jediný správný směr, jedinou správnou distribuci, to by ho zničilo.
  Určitě Mageiu vyzkouším, už se těším.

 • 6. 12. 2010 17:22

  maca02 (neregistrovaný) ---.lit.cz

  Ale on už dávno je svobodomyslný, košatý a rozmanitý a to až tak, že moc! A ta přílišná míra mu už škodí! Já nemám pocit, že by tu bylo málo distribucí. Co může přinýst ta nová? Nevěřím, že něco novýho, krom nových vlastních balíčků. Chce se mi z toho zvracet :-(