Hlavní navigace

První barevná čtečka knih PocketBook Color Lux

14. 5. 2013

Sdílet

Společnost PocketBook představila několik nových mobilních zařízení, nejzajímavější z nich je určitě elektronická čtečka knih PocketBook Color Lux. Jak už název napovídá, její největší předností bude barevný e-ink displej. Ten už jsme sice několikrát viděli, ale většinou jen na různých prototypech. Color Lux bude první čtečkou s takovým displejem, která půjde do běžného prodeje.

Displej čtečky má úhlopříčku osm palců a rozlišení jen 800×600 pixelů, které dnes standardně nabízejí i o dva palce menší čtečky. Na časopisy nebo PDF dokumenty se tak nezdá příliš vhodný. Určitě naopak u displeje potěší podsvícení. Color Lux se začne prodávat v červnu za cenu 6 599 Kč.

(Zdroj: iHNed.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 5. 2013 17:41

    Radim Procházka (neregistrovaný)

    Dobře PocketBook. Takovýto logický technologický pokrok čteček jsem už dlouho očekával. Trochu mě zklamalo to rozlišení, ale předpokládám že u takto nové technologie by jim launch produktu s větším, třeba HD rozlišením trval ještě o dost déle. Koukal jsem že na zboží a heuréce už to nějaký eshopy maj, jeden dokonce píše dodej příští čtvrtek http://www.euronakupy.cz/barevna-ctecka-pocketbook-color-lux/elektronicke-ctecky-knih/ tak mám do té doby o čem přemýšlet. Jinak teda palec nahoru pro pocketBook.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.